Strona główna » Zapasy » Medale na macie

Medale na macie

2018-11-07 06:42:43

Trzy medale zdobyli zapaśnicy Olimpijczyk Radom w mistrzostwach Polski młodzików stylu klasycznego.

W Janowie Lubelskim wicemistrzami kraju zostali Dominik Wilk (kategoria do 62 kg) i Bartłomiej Figura (kat. do 100 kg). Na najniższym stopniu podium stanął natomiast Kacper Matracki (kategoria do 75 kg). O medale walczyło 13 reprezentantów Olimpijczyka Radom.  Na matach zaprezentowali się też przedstawiciele Orlika Wierzbica. Zdobywając wicemistrzostwo kat. do 44 kg najlepiej zaprezentował się Piotr Drab. Olaf Ziętek w wadze 75 kg był piąty. Tak samo jak Jakub Obłękowski w 85 kg z Olimpijczyka.

W sumie w zawodach brało udział 194 zawodników z 46 klubów. Stoczono 369 walk. Klasyfikację drużynową z liczbą 52 punktów wygrało PTC Pabianice przed Unią Racibórz i Olimpijczykiem Radom. Najwięcej medali zdobyła Unia Racibórz, która wywalczyła 1 złoty, 1 srebrny i 2 brązowe medale.

(fot: olimpijczyk.radom.pl)