Strona główna » Główne » Radomianie nominowani

Radomianie nominowani

2018-11-27 13:32:36


Radomianie nominowani

Ruszyło głosowanie na Sportowca 2018 roku wśród osób z niepełnosprawnościami. Wśród nominowanych znajdują się przedstawiciele Radomia: lekkoatleci - Alicja Fiodorow-Jeromin i Aleksander Kossakowski (wraz z przewodnikiem Krzysztofem Wasilewskim) oraz pływak - Michał Golus.

 

Plebiscyt rozpoczął się 15 października. Do 4 listopada z całej Polski napływały zgłoszenia. Spośród 52 nadesłanych kandydatur (obok wspomnianej trójki w gronie tym była również Justyna Kozdryk, mistrzyni podnoszenia ciężarów) Kapituła Plebiscytu składająca się z dziennikarzy i działaczy sportu osób z niepełnosprawnościami wyłoniła 20 nazwisk.

 

Nazwiskach zawodników poznaliśmy w poniedziałek. Zostały opublikowane na stronie Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych "Start", jego fanpag’u oraz w specjalnej Gazecie, która była dołączona do "Przeglądu Sportowego". Na ośmiu stronach publikacji poznaliśmy sylwetki 20. nominowanych.

 

Głosowanie potrwa do 5 grudnia. Każdy wytypować może jednego swojego kandydata  (szczegóły TUTAJ). Zwycięzcę Plebiscytu poznamy 12 grudnia na stronie PZSN Start oraz w mediach społecznościowych Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych "Start". Zwieńczeniem Plebiscytu będzie finałowa Gala w Warszawie, podczas której triumfator odbierze specjalnie zaprojektowaną na tę okazję statuetkę.
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.13%
Siatkówka 29.23%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.75%

ALL SPORT


Facebook