Strona główna » Zapasy » To już ... 20 lat

To już ... 20 lat

2018-11-29 10:08:09


To już ... 20 lat

Szkoła Mistrzostwa Sportowego przy Zespole Szkół Budowlanych w Radomiu świętuje 20-lecie.

 

Założona w 1998 roku placówka wychowała kilka pokoleń zapaśników. Jednym z głównych punktów jubileuszu było uroczyste spotkanie w hali sportowej przy ul. Kościuszki. - To z tej szkoły wyszli byli i obecni mistrzowie kraju, którzy osiągają sukcesy na arenach krajowych i międzynarodowych, którzy są nadzieją polskich zapasów - podkreśliła witając zaproszonych gości Jolanta Skoczylas, dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych.

 

Pierwszymi trenerami byli Marian Osiński i Krzysztof Koseła. Obecnie za pracę szkoleniową odpowiadają Urszula Węgrzycka, Włodzimierz Zawadzki, Łukasz Fafiński, a także Zdzisław Kolanek. Przez lata kadra się zmieniła, ale zadania pozostały te same. - Cały czas stawiamy sobie ambitne cele. Podstawa to przekazanie jak największej ilości uczniów do kadry narodowej. Chcemy aby nasi wychowankowie się rozwijali i zdobywać medale. Wreszcie chcemy też dochować się zawodnika, który wystąpi w Igrzyskach Olimpijskie - zapewnił Zdzisław Kolanek.

 

Na świetnie wyniki wychowanków szkoły przez lata pracowali nie tylko trenerzy, ale nauczyciele Zespołu Szkół Budowlanych. Najbardziej zasłużeni zostali wyróżnieni. Okolicznościowe medale za zasługi dla rozwoju sportu zapaśniczego odebrali też inni. - Składam wielkie gratulacje dla wszystkich osób pracujących na sukces tego ośrodka oraz polskich zawodników będących przyszłością stylu klasycznego - podkreślił wręczając wyróżnienia Andrzeja Supron, prezes Polskiego Związku Zapaśniczego.

 

Tradycyjnie uroczystość uświetnił fantastyczny pokaz uczniów SMS Radom. Sportowym akcentem był też okolicznościowy mecz z udziałem reprezentantów szkoły i zapaśników AKS Piotrków Trybunalski.

 

(fot: zapasy.org.pl)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.13%
Siatkówka 29.23%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.75%

ALL SPORT


Facebook