Strona główna » Siatkówka » Ważny mecz w Pile

Ważny mecz w Pile

2018-12-02 14:12:03


Ważny mecz w Pile

Po sześciu kolejkach Ligi Siatkówki Kobiet E.Lecerc Radomka z jednym zwycięstwem na koncie zajmuje w tabeli 11.miejsce. W poniedziałek podopieczne Jacka Skroka zmierzą się z ostatnią aktualnie drużyną w tabeli. Rywalem będzie Enea PTPS Piła.

 

W siódmej kolejce Ligi Siatkówki Kobiet przed siatkarkami z Radomia bardzo ważny mecz. - Dziewczyny zmierzą się z drużyną z Piły. Spotkanie zapowiada się ciekawie, bowiem obydwie ekipy mają na swoim koncie po 3 punkty, więc apetyty na zwycięstwo są ogromne - anonsuje serwis radomka.com.pl. - Po naszej stronie nie może być innego nastawienia, jak jechanie i myślenie tylko i wyłącznie o punktach. Znamy swoje miejsce w tabeli i wiemy co jest nam potrzebne. Chcemy się znaleźć wyżej i mieć spokojniejszą głowę. Potrzebujemy zwycięstwa - potwierdza Jacek Skrok.

 

Enea PTPS Piła to klub z tradycjami. Wielokrotnie zdobył Mistrzostwo Polski, Puchar Polski oraz Superpuchar Polski. Brał udział również w europejskich rozgrywkach Mistrzyń Krajowych, gdzie zajął czwarte miejsce. W maju 2010 roku klub wycofał się z ekstraklasy. Pilanki ciężko jednak pracował, by wrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej, gdzie grają po dziś dzień. Sezon 2017/2018 zakończyły na piątej pozycji. Rozegrały 29 spotkań, z czego wygrały aż 18. Obecny sezon nie zaczął się jednak najlepiej dla drużyny z województwa wielkopolskiego. Podopieczne Guillermo Naranjo Hernandeza wygrały dotychczas tylko jeden mecz i obecnie zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

 

Jak prezentują się statystyki obydwu drużyn? Jednej i drugiej ekipie udało się wygrać swoje mecze z #VolleyWrocław, jednak to Radomka wykonała w swoim spotkaniu więcej punktowych ataków [59], dzięki czemu ma nieco lepszy procent ataku perfekcyjnego [36%](Piła – 35%). Dużo lepiej nasze siatkarki prezentują się także w polu zagrywki. Na set przypadają 2 asy serwisowe, kiedy u przeciwniczek jest to zaledwie 0,96, czyli nawet nie jedna punktowa zagrywka. Najlepiej punktującą siatkarką w zespole z Piły jest Azizova Marharyta, która ma na swoim koncie 108 punktów. W radomskiej ekipie do tej pory 86 oczek zdobyła dla drużyny Majka Szczepańska-Pogoda i to ona jest w tym rankingu zestawiona z Azizovą. Znacznie lepiej podopieczne Jacka Skroka wypadają w przyjęciu. Do tej pory najlepszą przyjmującą jest Kinga Drabek (48% skuteczności przyjęcia zagrywki, 29% perfekcyjnego przyjęcia). W pilskiej drużynie pozycja ta należy do Anny Pawłowskiej (35% skuteczności przyjęcia zagrywki, 20% perfekcyjnego przyjęcia).

 

- W poniedziałek przed E.Leclerc Radomką Radom duże wyzwanie. Transmisję z tego meczu będzie można obejrzeć w telewizji Polsat Sport. Początek o godzinie 17:30 - przypomina radomka.com.pl.
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.13%
Siatkówka 29.23%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.75%

ALL SPORT


Facebook