Strona główna » Piłka Nożna » Zieloni liderem!

Zieloni liderem!

2018-12-02 15:22:43

W kapitalnych humorach zakończyli tegoroczne występy piłkarze Radomiaka. Drużyna z Radomia przed własną publicznością pokonała Olimpię Grudziądz.

Zadowoleni stadion przy ul. Narutowicza 9 opuszczali na pewno też kibice. Czołowe drużyny II ligi stworzyły ciekawe, emocjonujące widowisko. Zieloni objęli prowadzenie już w 4 minucie. Rzut karny podyktowany za faul w polu karnym na Dominiku Sokołe wykorzystał Rossi Leandro. Lepszego rozpoczęcia z wymagającym rywalem zespół gospodarzy nie mógł sobie wymarzyć. Szybko strzelona bramka w żaden sposób nie uspokoił poczynań podopiecznych Dariusza Banasika. Przewaga Radomiaka nie topniała. W 13. minucie szczęścia próbował Rafał Makowski. Uderzył ale piłka poszybowała obok bramki Wojciecha Muzyka.

Olimpia próbowała odpowiadać. Defensywa gospodarzy grała bardzo uważnie. W doliczonym czasie pierwszej połowy szansę podwyższenia miał Dominik Sokół. Nie wykorzystał jednak doskonałej okazji. Ku zadowoleniu kibiców obraz gry nie uległ zmianie w drugiej połowie. Radomiaka nadal dominował. Tuż po wznowieniu szansę na gola miał Patryk Mikita. W 49. minucie skrzydłowy Radomiaka ponownie W 54. minucie ten sama zawodnik wyłożył piłkę swojemu koledze. Tym razem Meik Karwot nie wykończył akcji. Podobnych kłopotów nie miał chwilę później Dominik Sokół.

Gdy w 65. minucie Leandro podwyższył pewnie wykonując kolejny rzut karny wydawało się, że Radomiak może być już spokojny o komplet punktów. Gwarantował to wynik 3:0! Tymczasem goście nie zamierzali przedwcześnie się poddawać. W 78. minucie Piotr Witasik z bliskiej odległości pokonał Mateusza Kochalskiego. Pięć minut przed upływem regulaminowego czasu bramkarza radomian pokonała natomiast Robert Ziętarski. Strzelony kontaktowy dodał skrzydeł przyjezdnym. Zieloni nie zmarnowali jednak szansy na zwycięstwo. W doliczonym czasie gry losy meczu definitywnie rozstrzygnął ... Leandro. Najskuteczniejszy piłkarz Radomiaka przeprowadził indywidualną akcję i dalekim uderzeniem zaskoczył Wojciecha Muzyka.

Radomiak Radom - Olimpią Grudziądz 4:2 (1:0)

Bramki: Leandro 4 (karny), 65 (karny), 90, Sokół 55 - Witasik 78, Ziętarski 85

Radomiak: Kochalski - Grudniewski, Klabnik, Świdzikowski, Wawszczyk, Leandro, Kaput, Karwot, Makowski, Mikita (78. Filipowicz), Sokół (87. Rolinc).

Olimpia:  Muzyk - Wawszczyk, Kaczmarek (79. Gabor), Papikjan, Ziętarski, Marzec, Ciechanowski, Nakrosius, Kita,  Witasik, Poręba (60. Skibicki).

(fot: radomiak.pl)