Strona główna » Lekkoatletyka » Wysoka frekwencja

Wysoka frekwencja

2018-12-04 09:39:55


Wysoka frekwencja

W niedzielę "Stowarzyszenie Biegiem Radom!" - we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji - zorganizowało V Bieg Mikołajkowy.

 

Piękna pogoda sprawiła, że na Borkach pojawiło się ponad 450 biegaczy - począwszy od przedszkolaków. Bieg główny na dystansie 5 km ukończyło 321 osób, czyli dokładnie o 100 osób więcej niż w roku ubiegłym. Był to kolejny bieg w tym roku z rekordową frekwencją.

 

- Jak widać biegi organizowane przez Stowarzyszenie cieszą się coraz większą popularnością. I jak widać na przykładzie tego biegu, który wydawał się być biegiem typowo lokalnym, przyciągnął biegaczy nie tylko z naszego miasta, ale również z okolic bliższych i dalszych - podkreśla Monika Zychowicz, reprezentująca klub z Radomia.

 

Pierwszy na mecie - z czasem 17:43 - był Kamil Walczyk ze Skaryszewa. Na drugim miejscu uplasował się Łukasz Pochylski, a tylko sekundę za nim przybiegł Karol Grabda ze Stowarzyszenia Biegiem Radom! Wśród kobiet pierwsza na metę dobiegła Dominika Gapys z czasem 22:28. Trzy sekundy po niej linię minęła Agnieszka Brogowicz-Stępniewska, a jako trzecia Bożena Kozłowska.

 

Po biegu organizatorzy przeprowadzili licytacje, których dochód zostanie przekazany na wsparcie rodziny w ramach akcji Szlachetnej Paczki.

 

(fot: Stowarzyszenie Biegiem Radom!)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.12%
Siatkówka 29.22%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.75%

ALL SPORT


Facebook