Strona główna » Siatkówka » Apetyty są ogromne

Apetyty są ogromne

2018-12-05 17:39:33


Apetyty są ogromne

W najbliższy piątek siatkarki E.Leclerc Radomki Radom powalczą o pierwszą wygraną za trzy punkty. Do Radomia przyjedzie beniaminek LSK – MKS Kalisz.

 

Do tej pory Radomce udało się wygrać tylko jedno spotkanie po tie-breaku. Apetyty na zwycięstwo są ogromne. Energa MKS Kalisz to zespół, ale którego sezon 2018/2019 również jest pierwszym w najwyższej klasie rozgrywkowej. W minionym sezonie Radomka niejednokrotnie walczyła z drużyną z Kalisza w rozgrywkach I Ligi. Choć występy na parkietach LSK Kalisz zaczął od wygranej, to w następnych kolejkach nie miał tyle szczęścia. Aktualnie kaliszanki zajmują 11. miejsce w tabeli z dorobkiem czterech punktów. W ostatniej kolejce uległy wicemistrzynią Polski 1:3, mimo że dzielnie walczyły, a różnice punktowe nie były aż ta ogromne.

 

-Będziemy robić wszystko, żeby ta nasza gra była lepsza. Musimy opanować ten chaos w głowach i dać sobie szansę. Trzeba poprawić zagrywkę, zacząć realizować założenia taktyczne. Gramy pod presją, a czasu na odnowę i regenerację jest bardzo mało, ale przede wszystkim nie możemy się poddawać - mówi trener zespołu Jacek Skrok.  

 

Najlepiej punktującą po naszej stronie siatki do tej pory jest Majka Szczepańska – Pogoda. Atakująca ma na swoim punkcie 105 oczek. W drużynie z Kalisza najwięcej punktów zdobyła Ljubica Kecman (94). Statystyki przemawiają na naszą korzyść również w elemencie zagrywki. Tutaj ponownie najlepiej spisuje się Majka, która wykonała 18 asów serwisowych. Adrianna Budzoń z Energa MKS Kalisz zagrywała punktowo 7 razy. Skuteczność przyjęcia zagrywki i perfekcyjne przyjęcie  u oby zespołów są na poziomie 22%.

 

Mecz z Energa MKS Kalisz zostanie rozegrany 7. grudnia w radomskiej hali MOSiR. Początek spotkania o godzinie 17:30. Tych, którzy nie będą mogli kibicować nam na żywo,zapraszamy na kanał stacji Polsat Sport, gdzie będzie transmisja piątkowej rywalizacji.

 

(źródło: radomka.com.pl)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.12%
Siatkówka 29.22%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.75%

ALL SPORT


Facebook