Strona główna » Lekkoatletyka » Biegali w Tilburgu

Biegali w Tilburgu

2018-12-10 14:13:32

Mateusz Dębski reprezentował barwy Polski w mistrzostwach Europy w biegach przełajowych.

Startując w kategorii U23 lekkoatleta RLTL ZTE Radom w holenderskim Tilburgu zajął 72. miejsce. Rywalizowało 93 zawodników z 16 państw. Klasą dla siebie był Francuz Jimmy Gressier (na zdjęciu), najszybszy również przed rokiem. Podium uzupełnili Samuel Fitwi z Niemiec i Hugo Hay, drugi z reprezentantów Francji.

W biegu wystartowało łącznie pięciu reprezentantów Polski. Najlepszy z nich, Dariusz Boratyński sklasyfikowany został jako 54 biegacz. Polacy (jedyny zespół biało-czerwonych) zajęli 14. miejsce w klasyfikacji drużynowej, wyprzedzając Rumunów i Ukraińców. Z przedstawicieli Polski w Tilburgu najlepiej spisała się Weronika Pyzik. W kategorii U23 w przeprowadzonych po raz XXV mistrzostwach Europy wywalczyła brązowy medal.

Klasyfikację medalową niespodziewanie wygrała Norwegia (3 złote i 1 brązowy), przed Francją (2-1-1), Turcją (2-0-3) i Wielką Brytanią (1-4-1). W punktowej zwyciężyli Brytyjczycy (68), przed Hiszpanią (52), i Niemcami (49).

(źródło: pzla.pl/european-athletics.org)