Strona główna » Zapasy » Turniej zamiast ligi

Turniej zamiast ligi

2018-12-14 10:14:20


Turniej zamiast ligi

Po sezonie 2017/2018 dosyć nieoczekiwanie Krajowa Liga Zapaśnicza przestała istnieć. W zamian Polski Związek Zapaśniczy i Sponsor Tytularny PWPW S.A. zapraszają kluby do uczestnictwa w rywalizacji w Pierwszych Drużynowych Mistrzostwach Polski.

 

Zawody mają zostać rozegrane w hali gier AWF Warszawa ul. Marymoncka 34  dnia 21 grudnia. - Celem imprezy jest wyłonienie Mistrza Polski spośród klubów zapaśniczych rywalizujących na terenie naszego kraju - głosi komunikat zapaśniczej centrali. W turnieju może wystartować maksymalnie 6 klubów. O zakwalifikowaniu do rywalizacji decydować ma … kolejność zgłoszeń która będzie publikowana na stronie www.zapsy.org.pl, ale właśnie ten zapis wzbudził sporo kontrowersji.

 

  • - Rozumiem, że gdyby do DMP jako pierwsze zgłosiły się: "Wózek" Lisia Wola,"Świst" Zbylutowice, "Poklask" Pęciszewo Dolne, "Napór" Zalesie Kolonia, "Mocarz" Witowo-Małżyny i "Biceps" Sokolniki Małe Stacja Kolejowa to mogłoby braknąć miejsc na utytułowane polskie kluby z Raciborza, Piotrkowa, Chełma, Białogardu, Wrocławia, Zgierza, Radomia i innych ośrodków zapaśniczych. Mam pytanie, czy to jest poważny związek sportowy - podkreśla jedna z osób związana z zapasami.

     

    Na razie nie ma przekazu o ewentualnym zainteresowaniu klubów. Chociaż serwis Agrosu Żary na swoim profilu poinformował o ... niedopuszczeniu klubu do turnieju. Powodem jest brak m,in. imiennej listy. Widać z tego, ze zorganizowanie zmagań drużynowych w zapasach nie jest prostą sprawą. W każdym razie prawo startu mają zawodnicy od 18 lat i starsi. Do warunków uczestnictwa zapaśnicza centrala dopuszcza możliwość wypożyczania dowolnej liczby zawodników, ale wyłącznie krajowych. Każda drużyna składać ma się po trzech zawodników/czek w każdym stylu walki. W sumie zaplanowano rywalizację w 9 kategoriach.
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.13%
Siatkówka 29.23%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.75%

ALL SPORT


Facebook