Strona główna » Łucznictwo » Prezes z Radomia

Prezes z Radomia

2018-12-17 14:19:41


Prezes z Radomia

Przez najbliższe dwa lata funkcję prezesa Polskiego Związku Łucznictwa pełnić będzie Zygmunt Pluta.

 

Radomianin na co dzień pełni funkcję prezesa posiadającą m.in. sekcję łuczniczą klubu sportowego Zamłynie Radom. Wyboru dokonano na Nadzwyczajnym Walnym Zebraniu Delegatów Polskiego Związku Łuczniczego w Bytomiu. - Zygmunt Pluta otrzymał 26 głosów poparcia a drugi kandydat Włodzimierz Schimdt 16. W zebraniu uczestniczyło 45 delegatów (jeden nie uczestniczył w głosowaniu) na 46 uprawnionych - informuje serwis archery.pl.

 

- Obowiązków mi przybędzie, ale ta nominacja i wybór to dopełnienie mojej działalności społecznej w sporcie. Chcielibyśmy oczyścić atmosferę wokół tej dyscypliny, a potem stworzyć najlepsze warunki do przygotowań olimpijskich do Tokio - przyznał po wyborze Zygmunt Pluta. 67-letni radomianin znany jest w łuczniczym świecie, ale przede wszystkim w środowisku piłkarskiemu. Jest członkiem zarządu Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Sprawuje też funkcję prezesa stowarzyszenia Klub Seniora "Weteran".

 

Zjazd Polskiego Związku Łuczniczego został zwołany w trybie nadzwyczajnym. Był to jeden z postulatów Międzynarodowej Federacji Łuczniczej, która 15 października zawiesiła związek w prawach członka aż do odwołania. Powodem takiej decyzji było nierespektowanie statutu związku i nieprawidłowości przy wyborach delegatów na konwencje wojewódzkie. Środowisko łucznicze jest skonfliktowane, nie cieszy się też uznaniem i zaufaniem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

Członkami Zarządu Polskiego Związku Łuczniczego zostali wybrani ponadto: Henryk Jurzak, Henryk Pater, Henryk Skrzypek, Krzysztof Włosik, Dawid Michalski i Marian Kopeć.

 

(fot: archery.pl)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.13%
Siatkówka 29.23%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.75%

ALL SPORT


Facebook