Strona gwna » Boks » Gotowi do walk

Gotowi do walk

2018-12-20 09:03:35


Gotowi do walk

W gronie głównych aktorów sobotniej gali "MB Boxing Night - Wojna Domowa" w Radomiu znajdą się Michał Żeromiński i Rafał Grabowski.

 

Radomianin zmierzy się z zawodnikiem pochodzącym z Ukrainy, Mykołą Wowkiem. Bój zakontraktowany na osiem rund. Mimo 31-lat Michał Żeromiński (na zdjęciu) ciągle prezentuje dużą sportową ambicję. - Wystarczy już potyczek z rodakami. Teraz chciałbym jak najczęściej boksować z zagranicznymi pięściarzami. W ten sposób będę się rozwijał sportowo. Najchętniej takie walki chciałbym toczyć w Radomiu lub regionie. Były propozycje wyjazdów do innych krajów, ale finanse nie zachęcały - przyznaje w wypowiedzi dla polsatsport.pl.

 

Do konfrontacji z najbliższym przeciwnikiem podchodzi z równie ambitnie. - Ostatnie sparingi pokazały, że siły jest bardzo dużo. Jeśli chodzi o mojego przeciwnika, to jest to bardzo mocny rywal, który boksował dwie wagi wyżej i na pewno będzie silny. Nie mam jednak żadnych obaw. Pierwszy raz przygotowywałem się ponad cztery miesiące. Czekam na sobotę i liczę, że uda się sprawić kibicom miły świąteczny prezent - zapowiada Michał Żeromiński.

 

Dla Rafała Grabowskiego występ w hali przy ul. Narutowicza 9 również będzie miał duże znaczenie. Przeciwko  pochodzącemu z Pionek bokserowi stanie Kamil Młodziński, który uchodzi za przyszłość polskiej wagi superlekkiej. - Rywal prezentuje fajny, ofensywny styl, ale jestem na to przygotowany. Całe przygotowania były długie i bardzo męczące, ale teraz już tylko walka i liczę, że będzie dobrze. Na trybunach zasiądzie sporo moich znajomych, rodzina i przyjaciele. Zrobię wszystko, aby wypaść dobrze i odnieść zwycięstwo - mówi Rafał Grabowski.

 

Transmisja sobotniej gali od godz.17:45 Polsat Sport / Polsat Sport Fight , od godz.20:00 Super Polsat. W Radomiu w głównej walce Robert Parzęczewski, notowany na piątym miejscu w rankingu federacji WBO, zmierzy się z Dariuszem Sękiem o mistrzostwo Polski wagi półciężkiej.

 

(fot: echodnia.eu)

 

 
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanay klubowe

Najchtniej czytane
Piłka Nożna 31.1%
Siatkówka 29.3%
Zapasy 17.06%
Tenis Stołowy 14.78%
Sporty Walki 7.77%

ALL SPORT


Facebook