Strona g丑wna » Tenis Sto硂wy » Faworyci nie zawiedli

Faworyci nie zawiedli

2018-12-21 14:22:22

Dru偶yna Young Boys Radom zwyci臋偶y艂a w XVI edycji amatorskiej ligi tenisa sto艂owego w Radomiu.
Po wygraniu rundy zasadniczej w play-offach faworyci zagrali wspania艂e zawody i po raz pierwszy wznie艣li puchar.聽 Mecze 膰wier膰fina艂owe pokaza艂y ju偶, 偶e tegoroczna rywalizacja b臋dzie bardzo zaci臋ta. W najbardziej wyr贸wnany by艂 pojedynek pomi臋dzy ULKS Kazan贸w a SPEDYKO Radom. Dru偶yny wygrywa艂y potyczki na zmian臋. Raz jedna, raz druga. Przy stanie 4 : 4 do sto艂贸w podesz艂y trzecie rakiety zespo艂贸w: Bogus艂aw Kmuk z ULKS Kazan贸w oraz Bogus艂aw Wr贸bel ze SPEDYKO. Zwyci臋偶y艂 ten pierwszy 3 : 1 zapewniaj膮c tym samym wygran膮 ULKS Kazan贸w 5 : 4 i awans do p贸艂fina艂贸w. W innych 膰wier膰fina艂ach zwyci臋偶ali pewnie faworyci. AZS Radom pokona艂 WETERAN脫W Radom 5 : 0 nie trac膮c nawet seta. Young Boys Radom szybciutko uporali si臋 z Tymiank膮 Stary G贸zd wygrywaj膮c tak偶e 5 : 0. W ostatnim 膰wier膰finale OLD Boys Lipsko pokona艂o ENERGI臉 Radom 5 : 1. Jedyny punkt dla przegranych zdoby艂 Micha艂 Mendrek zwyci臋偶aj膮c Tomasza Sobczyka 3 : 2.
W pierwszym p贸艂finale Young Boys Radom pokonali 5 : 1 ULKS Kazan贸w. Nadspodziewane szybkie zwyci臋stwo radomian to zas艂uga dobrej gry ca艂ego zespo艂u. W najciekawszej partii Mariusz Ablewski zwyci臋偶y艂 Piotra 艁yjaka 3 : 2. O wiele d艂u偶ej rywalizowano w drugim p贸艂finale. W nim po raz pierwszy od kilku edycji AZS Radom pokona艂 OLD Boys Lipsko 5 : 3. Mecz by艂 bardzo zaci臋ty i sta艂 na wysokim poziomie. Wi臋kszo艣膰 gier ko艅czy艂o si臋 w 5-setach. Przy stanie 3 : 3 w spotkaniu do sto艂贸w podeszli Jacek 艁y偶wi艅ski z Andrzejem Kr臋偶elem oraz Marcin 艁臋cki z Tomaszem Sobczykiem. W r贸wnolegle toczonych meczach rywalizacja by艂a bardzo zaci臋ta. Do tego dosz艂o , 偶e na obu tablicach by艂 wynik 2:2 w setach i 10 - 10 w V-tych partiach. Minimalnie wcze艣niej rywalizacj臋 sko艅czy艂 Marcin 艁臋cki pokonuj膮c Tomasza Sobczyka 3 : 2 (w V secie 14 - 12). Niesieni dopingiem akademicy wygrali tak偶e drug膮 gr臋. Jacek 艁y偶wi艅ski pokona艂 defensora Andrzeja Kr臋偶ela 3 : 2 (w V secie 13 - 11) i tym samym wprowadzi艂 AZS Radom do upragnionego fina艂u.
Po kr贸tkiej przerwie dru偶yny przyst膮pi艂y do decyduj膮cej rywalizacji. Tak偶e grano punkt za punkt. Przy stanie 4 : 3 dla Young Boys Radom do sto艂u podeszli lider klasyfikacji na najlepszego zawodnika ligi Eryk Skura z Young Boys oraz rewelacyjnie graj膮cy w play - offach Marcin 艁臋cki z AZS Radom.聽 Przy stanie 1:2 w setach wydawa艂o si臋, 偶e akademicy doprowadz膮 do remisu i o wszystkim zadecyduje gra pomi臋dzy Mariuszem Ablewskim a Krzysztofem Witerskim. Niestety. Wi臋cej szcz臋艣cia w decyduj膮cych pi艂kach mia艂 Eryk Skura, kt贸ry wygra艂 3:2 ( w IV secie 12 - 10 , w V secie 14 - 12)聽 i zapewni艂 swojej dru偶ynie upragnione zwyci臋stwo w tak presti偶owej lidze w Radomiu.
Young Boys Radom nie przegrali w tegorocznych rozgrywkach 偶adnego spotkania. Udowodnili, 偶e s膮 obecnie najmocniejsz膮 dru偶yn膮 w regionie. W r贸wnolegle tocz膮cym si臋 meczu o III miejsce ULKS Kazan贸w niespodziewanie 艂atwo pokona艂 OLD Boys Lipsko 5 : 1. W tym meczu w najciekawszych grach Ryszard G艂贸d pokona艂 Andrzeja Kr臋偶ela 3:0, a Bogus艂aw Kmuk niespodziewanie wygra艂 z Tomaszem Sobczykiem 3:1.
Najlepszym zawodnikiem ligi zosta艂 Eryk Skura (Young Boys Radom) kt贸ry wygra艂 21 gier a 3 przegra艂. Drugie miejsce zaj膮艂 Andrzej Kr臋偶el (OLD BOYS Lipsko) 21 - 6, a trzecie miejsce zaj膮艂 Marcin 艁臋cki (AZS Radom) 15 - 2. Najlepszym dru偶yn膮 i zawodnikom dyplomy i nagrody rzeczowe wr臋czy艂 s臋dzie g艂贸wny i jednocze艣nie zawodnik AZS Radom Krzysztof Witerski. Organizatorzy ju偶 dzisiaj serdecznie zapraszaj膮 do rywalizacji w turniejach o GRAND - PRIX Radomia, kt贸re odb臋d膮 si臋 w marcu i kwietniu 2019 r., a tak偶e do kolejnej edycji ligi.
Wyniki:
Mecz o I miejsce:聽聽聽聽聽聽聽聽
YOUNG BOYS Radom聽聽 -聽聽 AZS Radom聽聽聽 5 : 3聽聽聽聽 (punkty zdobyli: Eryk Skura 3, Mariusz Barszcz 1, Mariusz Ablewski 1, - Marcin 艁臋cki 2, Jacek 艁y偶wi艅ski 1,)
Mecz o III miejsce:聽聽聽聽聽聽
ULKS Kazan贸w聽聽 -聽聽 OLD BOYS Lipsko聽聽聽 5 : 1聽聽聽聽聽聽 (punkty zdobyli: Ryszard G艂贸d 2, Piotr 艁yjak 2, Bogus艂aw Kmuk 1, - Andrzej Kr臋偶el 1,)
I P贸艂fina艂 :聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽
YOUNG BOYS Radom聽聽聽 -聽聽聽 ULKS Kazan贸w聽聽聽聽 5 : 1聽聽聽聽 (punkty zdobyli: Eryk Skura 2, Mariusz Ablewski 1, Mariusz Barszcz 1, Dominik Maci膮g 1, -聽 Piotr 艁yjak 1,)
II p贸艂fina艂:聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽
AZS Radom聽聽聽 -聽聽 OLD BOYS Lipsko聽聽聽 5 : 3聽聽聽聽聽聽聽聽聽 (punkty zdobyli: Jacek 艁y偶wi艅ski 3, Marcin 艁臋cki 2, - Andrzej Kr臋zel 2, Tomasz Sobczyk 1,)
I 膰wier膰fina艂: 聽 聽 聽 聽 聽 聽聽
YOUNG BOYS Radom聽聽 -聽聽聽 TYMIANKA Stary G贸zd聽聽 5 : 0聽聽聽聽 (punkty zdobyli: Mariusz Ablewski 2, Eryk Skura 2, Dominik Maci膮g 1,)
II 膰wierfina艂:聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽
AZS Radom聽聽 -聽聽 WETERANI Radom聽聽聽聽 5 : 0聽聽聽聽聽 (punkty zdobyli: Marcin 艁臋cki 2, Dariusz Bukalski 1, Jacek 艁y偶wi艅ski 1, Krzysztof Witerski 1,)
III 膰wier膰fina艂:聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽
OLD BOYS Lipsko聽聽 -聽聽 ENERGIA Radom聽聽聽聽聽 5 : 1聽聽聽 (punkty zdobyli: Andrzej Kr臋偶el 2, Ryszard Kruk 2, Tomasz Sobczyk 1, - Micha艂 Mendrek 1,)
IV 膰wier膰fina艂 :聽聽聽聽聽聽聽聽聽
ULKS Kazan贸w聽聽 -聽聽聽 SPEDYKO Radom聽聽聽聽聽聽 5 : 4聽聽聽聽聽 (punkty zdobyli: Ryszard G艂贸d 2, Piotr 艁yjak 2, Bobus艂aw Kmuk 1, - Tomasz Tamio艂a 3, Daria Duralak 1,)
Najlepsi zawodnicy ligi:
1.聽 Eryk Skura聽 21 - 3.聽 2. Andrzej Kr臋偶el 21 - 6. 3. Marcin 艁臋cki 15 - 2. 4. Ryszard G艂贸d 14 - 7. 5. Mariusz Barszcz 13 - 4. 6 - 7. Piotr 艁yjak, Jacek 艁y偶wi艅ski 12 - 3. 8. Krzysztof Witerski 11 - 8. 9. Tomasz Sobczyk 11 - 9. 10.Dariusz Bukalski 11 - 11. 11. Bogus艂aw Kmuk 11 - 14. 12. Mariusz Ablewski 9 - 3. 13 - 14. Jan Mol臋da, Tomasz Tamio艂a 15. Micha艂 Mendrek 8 - 5. 16. Bogus艂aw Wr贸bel 8 - 13.