Strona gwna » Lekkoatletyka » Zna swoją wartość

Zna swoją wartość

2018-12-24 06:54:33


Zna swoją wartość

Rezultatem 22,99 uzyskanym podczas mistrzostw Polski w Lublinie, ale też kilkoma innymi występami zapracowała na to, że mówiło się o niej w tym roku wyjątkowo dużo.

 

Oczy wielu kibiców skierowane były w stronę młodej i niezwykle zdolnej radomianki. Oczekiwania zostały mocno rozbudzone. Nieprzypadkowo. Przecież określenie "druga Szewińska" nie pada w polskiej lekkiej atletyce często. O kim mowa? W 2018 roku Martyna Kotwiła poprawiła rekord Polski juniorek na 200 m, który należał od 54 lat do Ireny Szewińskiej. 

 

Zawodniczka RLTL ZTE Radom w prestiżowym rankingu „Złote Kolce” uznana została za odkrycie roku. - Mnie do pracy nie trzeba gonić. Jestem nawet zbyt obowiązkowa i uzależniona od rywalizacji - przyznała 19-latka w niedawnej wypowiedzi dla Polskiej Agencji Prasowej. - Nie przewróci mi się od tego w głowie. Twardo stąpam po ziemi i jestem bardzo spokojną osobą. Niech sobie ludzie na około pompują balonik, a ja zamierzam robić swoje. Tylko ciężka praca da postęp, do którego trzeba dążyć krok po kroku - powiedziała zawodniczka.

 

Martyna Kotwiła sprawia wrażenie osoby niezwykle poukładanej i znającej swoją wartość. Ma charakter, ale i pokorę. - Wiem, ile jeszcze muszę urywać, żeby liczyć się w walce o medale w Europie czy na świecie wśród seniorów. Oczywiście, że myślę o występie na igrzyskach olimpijskich w Tokio, bo o tym marzy chyba każdy sportowiec. Mamy z trenerką plan, który mamy nadzieję nas do tego doprowadzi - powiedziała.

 

Potwierdza to Bożena Jadczak. O trenerce, nie tak dawno znanej lekkoatletce, zawodniczka wypowiada się w samych superlatywach. Obecnie przygotowują się do sezonu halowego. W 2019 roku imprezą docelową będą młodzieżowe mistrzostwa Europy, które odbędą się w Szwecji w połowie lipca. - Niestety na hali w imprezach mistrzowskich nie biega się na 200 m. Będę chciała poprawić swoją +życiówkę+ na 60 m (7,43 - PAP). Na halowe mistrzostwa Europy nie będziemy się raczej wybierały - przyznała Martyna Kotwiła.

 

Zawodniczka pracuje już z myślą o przyszłości. Przedświąteczne dni spędziła na obozie w Zakopanem. - Przychodzi taki czas, że przestaje być kolorowo. Śnieg nam nie przeszkadza w szybkim bieganiu - zapewniał. W kwietniu radomianka wyjedzie na obóz klimatyczny. Będzie trenowała w Spale. - Zamierzam gonić czołówkę na 200 m - deklarowała zapewniając, że na każdym treningu daje z siebie 100 procent. - U mnie nie ma odpuszczania. Choćbym miała wylać z siebie wszystkie krople potu - realizuję to, co sobie założyłam. Pani trener lubi dawać wycisk, więc pasujemy do siebie. Nie boję się bólu - przyznała zawodniczka RLTL ZTE Radom, która w styczniu skończy 20 lat.

 

W 2019 roku młodą lekkoatletkę czeka w szkole egzamin dojrzałości. Raczej jest typem humanistki, a jej największym wrogiem jest matematyka. Po skończeniu technikum chce studiować na Akademii Wychowania Fizycznego. Na razie skupia się na treningach. Największe rezerwy ma w sile i tu z Bożeną Jadczak sukcesywnie dokładają obciążeń. Z głową, bo nie chcą doprowadzić do kontuzji. - U mnie rezerwy są głównie w sile oraz w tym, że z każdym rokiem jestem starsza i mogę dać na treningu z siebie więcej. Do 26. roku życia, gdy osiąga się pułap stuprocentowego wyniku, mam jeszcze sześć lat. Patrzę więc na swój rozwój optymistycznie - podkreśliła Martyna Kotwiła.

 

Sama przyznaje, że jest od rywalizacji "uzależniona". - Lubię udowadniać, że to ja jestem górą. Jestem głodna startów. Dobre wyniki bardzo mnie napędzają. Gdy nie osiągnę tego co chcę, to jestem na siebie obrażona. Dopóki nie wyjdzie mi to, czego oczekuję, to walczę i daję na tartanie z siebie 110 procent - podkreśliła zawodniczka RLTL ZTE Radom w wypowiedzi dla PAP.

 

Boże Narodzenie Kotwiła spędzi w domu z najbliższymi. Pojedzie do babci i ubierze choinkę, bo do niej zawsze należało właśnie to zajęcie. - Nikt nie ma prawa ubierać choinki - tylko ja - zakończyła żartobliwie brązowa medalistka mistrzostw świata U20 w Tampere z 2018 roku na 200 m.
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanay klubowe

Najchtniej czytane
Piłka Nożna 31.1%
Siatkówka 29.29%
Zapasy 17.06%
Tenis Stołowy 14.78%
Sporty Walki 7.77%

ALL SPORT


Facebook