Strona gwna » Lekkoatletyka » To był udany rok

To był udany rok

2018-12-31 06:20:36

Radomski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki i sekcja RLTL ZTE Radom podsumowali kończący się rok.  Lekkoatleci spotkali się w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej ELEKTROWNIA.

Z tradycyjnego zestawienia przygotowanego przez prezesa Zygmunta Malinowskiego wynika, że w zmaganiach ogólnopolskich zawodnicy z naszego regionu wywalczyli na zawodach rangi ogólnopolskiej aż 32 medale. Klasą dla siebie była Martyna Kotwiła. Sprinterka RLTL ZTE Radom, która ćwiczy pod okiem trener Bożeny Jadczak, zdobyła aż osiem medali. - W mijającym roku medal zdobyła brązowy medal mistrzostw świata juniorek. Niezwykle cenny jest tytuł wywalczony w mistrzostw Polski seniorek w biegu na 200 metrów - podkreślił Zygmunt Malinowski.

Martyna Kotwiła nagrodzona została okolicznościowym tytułem najlepszego sportowca RLTL ZTE Radom. Będąc reprezentantem sztafety 4x400 m, która wywalczyła halowe mistrzostwo świata, osiągnięciem o którym dużo w minionym roku się mówiło pochwalić może się też Patryk Adamczyk. Z innych wydarzeń warto wspomnieć o srebrnym medalu Pauliny Waśniewskiej w maratonie. Tytułach wicemistrzowskich średniodystansowca Patryka Kozłowskiego, czy udanych występach Natalii Wosztyl i Michała Kaczora.

Organizatorzy nie zapomnieli o trenerach. W tym gronie najwięcej satysfakcji dostarczyła Bożena Jadczak. Jej podopieczne na podium mistrzowskim stawały dwunastokrotnie. Dwa krążki mniej na swoim koncie zapisali zawodnicy trenujący pod okiem Leszka Trzosa. Ten szkoleniowiec okazał się też najlepszy w zestawieniu uwzględniającym punkty współzawodnictwa dzieci i młodzieży (140,5 pkt).

ROZLA był organizatorem i współorganizatorem 28 imprez, w których wystartowało 5 511 uczestników. Imprezą roku obwołano Lekkoatletyczny Mityng Gwiazd, który odbył się w maju. - Nie ulega wątpliwości, że był to bardzo udany rok prężnie działającego klubu i okręgowego związku - zapewnił Leszek Trzos. Przyznali to też specjalni goście podsumowania: poseł Leszek Ruszczyk, kierownik Biura Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Radomiu Mirosław Paluch, a także dyrektor MCSzW ELEKTROWNIA Włodzimierz Pujanek.