Strona gwna » Siatkówka » Wygrany sparing

Wygrany sparing

2019-01-03 20:54:50


Wygrany sparing

Siatkarze Cerrad Czarnych Radom rozegrali pierwszy w 2019 roku mecz. Podopieczni trenera Roberta Prygla zmierzyli się w Spale z reprezentacją Izraela.

 

Zespół PlusLigi zagrał w niepełnym składzie. W meczowej kadrze zabrakło jednak tylko przebywającego na zgrupowaniu reprezentacji Szwajcarii Reto Gigera. Zastąpił go młody zawodnik Radomskiego Centrum Siatkarskiego i SMS PZPS Spała Bartosz Sławiński. Wrócili natomiast rozgrywający Dejan Vincić i atakujący Maksim Żygałow, którzy leczyli ostatnio kontuzje. W składzie znalazł się także środkowy Michał Ostrowski.

 

Mecz miał typowo szkoleniowy charakter. Pierwszego seta lepiej radomianie. Kapitalnie w polu serwisowym spisywał się rozgrywający Dejan Vincić. Swoją serię zaczął przy stanie 6:8, a skończył przy wyniku 15:8! Cerrad Czarni prezentowali się lepiej w każdym elemencie, stąd ich bardzo wysoka przewaga nie powinna dziwić (18:10). W drugiej odsłonie kadra Izraela prezentowała się dużo lepiej niż w poprzedniej. Podopieczni trenera Grzegorza Rysia z czasem przejęli inicjatywę. Od stanu 15:16 zdobyli parę "oczek" z rzędu i w końcówce utrzymali przewagę. Po punktowej zagrywce Viacheslava Batchkali doprowadzili do remisu w meczu.

 

Początek seta numer trzy to wyrównana walka z obu stron. Robert Prygiel w tej odsłonie wprowadził na plac gry Michała Filipa, Michała Ostrowskiego, Jakuba Rybickiego i Tomasza Fornala. Mimo wyraźnego prowadzenia w końcówce rywal postraszył radomian. Ostatecznie w ataku pomylił się Tamir Hershko. W czwartej odsłonie od początku na placu gry pojawił się Bartosz Sławiński. Radomianie byli stroną przeważającą. Powiększyli dość przewagę przy dobrej zagrywce Tomasza Fornala, ale w kolejnych minutach ponownie przytrafił im się przestój. Ostatecznie o losach meczu rozstrzygnął atak Michała Filipa. 

 

Cerrad Czarni Radom - Izrael 3:1 (25:18, 19:25, 25:23, 25:23)

Cerrad Czarni: Vincić, Żygałow, Żaliński, Kwasowski, Pajenk, Huber, Ruciak (libero) oraz Rybicki, Fornal, Filip, Wasilewski (libero), Ostrowski, Sławiński.

Izrael: Milstein, Shafranovich, Batchkala, Hershko, Goldrin, Sokolov, Schwartz Shmoel (libero) oraz David, Sessler, Faiga, Saada.




  



ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanay klubowe

Najchtniej czytane
Piłka Nożna 31.1%
Siatkówka 29.29%
Zapasy 17.06%
Tenis Stołowy 14.78%
Sporty Walki 7.77%

ALL SPORT


Facebook