Strona g丑wna » Koszyk體ka » Pewne punkty ROSY

Pewne punkty ROSY

2019-01-03 21:10:47

Dobry mecz Rosy w Energa Basket Lidze. Radomianie wygrali przed w艂asn膮 publiczno艣ci膮 z GTK Gliwice.

GTK rozpocz臋艂o ten mecz od prowadzenia 4:0, ale z minuty na minut臋 to zesp贸艂 gospodarzy rozkr臋ca艂 si臋. Kolejnej rzuty Jakuba Parze艅skiego oraz Carla Lindboma stawia艂y t臋 ekip臋 w zdecydowanie lepszej pozycji. Nast臋pne trafienie Cullena Neala da艂o wynik 23:14 po pierwszej kwarcie.

W drugiej cz臋艣ci spotkania za akcje ofensywne wzi臋li si臋 Desmond Washington oraz Szymon Kiwilsza, ale trafienia Parze艅skiego dawa艂y spok贸j dru偶ynie trenera Roberta Witki. Dzi臋ki Lindbomowi po pierwszej po艂owie Rosa mog艂a cieszy膰 si臋 z korzystnego rezultatu - 45:34.

Trzeci膮 kwart臋 dru偶yna z Radomia rozpocz臋艂a od pi臋ciu kolejnych punkt贸w, dzi臋ki czemu czu艂a si臋 jeszcze pewniej na boisku. Cullen Neal i Carl Lindbom nadal byli wiod膮cymi postaciami, a GTK odpowiada艂o tylko pojedynczymi akcjami Washingtona i Radwa艅skiego. Po tr贸jce Mateusza Szczypi艅skiego po 30 minutach by艂o ju偶 68:47.

Kolejna cz臋艣ci spotkania by艂a ju偶 du偶o bardziej wyr贸wnana, ale oznacza艂o to jednocze艣nie, 偶e gliwiczanie nie odrabiali strat. Kolejne punkty m贸g艂 zdobywa膰 Szczypi艅ski, a na parkiecie pojawiali si臋 Krystian Tyszka i Norbert Zi贸艂ko. Rosa zwyci臋偶y艂a 91:72.Carl Lindbom by艂 najlepszym zawodnikiem gospodarzy - zdoby艂 24 punkty. Marek Piechowicz zanotowa艂 dla go艣ci 19 punkt贸w i 4 zbi贸rki.

ROSA Radom - GTK Gliwice 91:72聽(23:14, 22:20, 23:13, 23:25)

Rosa:聽 Lindbom 24, Parze艅ski 12, Neal 12, Piechowicz 10, Mielczarek 8, Wall 8, Szczypi艅ski 8, Trotter 5, W膮troba 4, Tyszka 0, Zi贸艂ko 0.

GTK:聽Piechowicz 19, LaChance 10, Morgan 10, Robak 8, Washington 7, Kiwilsza 7, Dodd 4, Radwa艅ski 4, Mack 3, S艂upi艅ski 0, Szlachetka 0.

(藕r贸d艂o:plk.pl/fot:rosasport.pl)