Strona gwna » Główne » Sportowe Nadzieje

Sportowe Nadzieje

2019-01-05 14:26:12


Sportowe Nadzieje

W najbliższych dniach po raz kolejny przedstawimy ranking najlepszych sportowców i trenerów Radomia minionych 12 miesięcy. Tradycyjnie zaczynamy jednak od klasyfikacji w kategorii Sportowe Nadzieje 2018 roku.

 

Zapraszając do lektury przypominamy, że zestawienie obejmuje w tej grupie młodzieżowców i zawodników młodszych. Tak jak miało to miejsce w latach poprzednich aby sportowiec został sklasyfikowany (to samo dotyczy pozostałych kategorii), przynajmniej przez pół roku musiał bronić barw radomskiego klubu. Punktem wyjścia były udane występy na arenie ogólnopolskiej. Największe uznanie w naszych oczach oczywiście wzbudziły sukcesy międzynarodowe. Uwzględniliśmy nie tylko dyscypliny indywidualne, ale i zespołowe. Tradycyjnie preferowaliśmy konkurencje olimpijskie. Nie bez przyczyny. Wszak Radom na swojego reprezentanta w najważniejszym sportowym wydarzeniu świata czeka już blisko … 20 lat. Wspomniane kryteria spowodowały, że na zasadniczej liście znalazło się 25 zawodniczek i zawodników. Uwzględniliśmy naprawdę szerokie gremium, czego przykładem jest obecność Piotra "Axel"Winiarskiego, czwartego zawodnik Igrzysk Olimpijskich Młodzieży. Przedstawiciel MDK Radom trenuje breakdance, pierwszej w historii Igrzysk dyscypliny tanecznej. Z tej listy wyłoniliśmy laureatów.

 

Sportowa Nadzieja 2018

1.Martyna Kotwiła (lekka atletyka, RLTL ZTE)

Podopieczna Bożeny Jadczak mocno zapracowała na uznanie. W Młodzieżowych Mistrzostwach Świata wywalczyła brązowy medal w biegu na 200 m. Kto wie, czy jeszcze większym echem odbił się tytuł mistrzyni kraju w kat. seniorek. Reprezentowała Polskę w mistrzostwach Europy. Dużym uznaniem spotkało się również to, że Martyna Kotwiła poprawiła rekord Polski juniorek na 20 m, który należał od 54 lat do... Ireny Szewińskiej. W prestiżowym rankingu „Złote Kolce” uznana została za odkrycie roku. O radomiance mówiło się wyjątkowo dużo . Nieprzypadkowo. Przecież określenie „druga Szewińska” nie pada w polskiej lekkiej atletyce często.

 

2.Agata Kaczmarska (boks, BKS Radomiak)

Złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy w wadze 81 kg. ćwierćfinał mistrzostwach świata w kategorii seniorek, poparty złotymi medalami na arenie krajowej utwierdzają w przekonaniu, że trenująca pod okiem Sławomira Żeromińskiego zawodniczka ma przed sobą wielką przyszłość.

 

3.Przemysław Piątek (zapasy, Olimpijczyk)

Występujący w wadze 60 kg przedstawiciel stylu klasycznego mimo młodego wieku systematycznie buduje swoją pozycję na zapaśniczej macie. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że staje się niezastąpiony. W 2018 roku barw Polski bronił zarówno w Młodzieżowych Mistrzostwa Świata jak i w MŚ seniorów. Oczywiście wszystko poparte zostało spektakularnymi sukcesami na arenie ogólnopolskiej.

 

4.Weronika Falkowska (tenis, AT Masters)

Utalentowana zawodniczka wywalczyła brązowy medal w deblu w mistrzostwach Europy do lat 18. Na swoim koncie zapisała też do tytuł mistrzyni kraju w tej specjalności. Medalową kolekcję uzupełniły złote medale w kat. juniorek. Biorąc pod uwagę światową popularność dyscypliny na uznanie – na razie co prawda bez większych sukcesów – zasługuje też udział w turniejach wielkiego szlema.

 

5.Natalia Marczykowska (boks,Boxing)

Srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostwa Europy w kat. 69 kg, a także sukcesy na ogólnopolskiej arenie nie wymagają większego uzasadnienia. Podopieczna Adama Jabłońskiego do końca walczyła też o udział w Mistrzostwach Świata w grupie seniorek.

 

6.Tomasz Fornal (piłka siatkowa, Cerrad Czarni)

W porównaniu do lat poprzednich jeden z najbardziej obiecujących siatkarzy młodego pokolenia nie zapisał spektakularnych medalowych osiągnięć. Wspólnie z kolegami z drużyny rok zakończył jednak na czwartym miejscu ligi Mistrzów Świata. Do ostatnich chwili trenował też z reprezentacją kraju przed najważniejszą imprezą roku. Lepszej rekomendacji chyba nie potrzeba.

 

7.Natalia Wosztyl (lekka atletyka, RLTL ZTE)

Szósta zawodniczka Młodzieżowych Mistrzostw Świta w biegu na 400 p przez płotki, na swoim na swoim koncie zapisała też brązowy medal mistrzostw Polski seniorów. W swojej konkurencji była też bezkonkurencyjna w grupie juniorek.

 

8.Norbert Huber (piłka siatkowa, Cerrad Czarni)

Podobnie jak Tomasz Fornal, klubowy kolega, mimo młodego wieku Norbert Huber to podstawowy zawodnik czołowej drużyny siatkarskiej ekstraklasy, … ligi Mistrzów Świata. Znajdował się też w kręgu zainteresowań selekcjonera reprezentacji Polski. 

 

9.Paulina Nogaj (pływanie, Wodnik)

W porównaniu do poprzednich lat trenujący w USA multimedalista mistrzostw Polski na długim basenie miała mniej spektakularny występ. Kończąc rok rywalizacją w mistrzostwach kraju na krótkim basenie potwierdziła, że drzemią w niej ciągle duże możliwości.

 

10-11.Konrad Kozłowski (zapasy, Olimpijczyk), Paweł Brach (boks, BKS Radomiak)

Grupę laureatów zamykają kolejni przedstawiciele sportów walki. Obu łączy jedno - od podium na międzynarodowej arenie dzieliła ich jedna zwycięska walka. Konrad Kozłowski to piąty zawodnik mistrzostw Europy kadetów w kategorii 71 kg. Tymczasem Paweł Brach to ćwierćfinalista ME juniorów w wadze 49 kg. Do szczęścia zabrakło naprawdę niewiele...
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanay klubowe

Najchtniej czytane
Piłka Nożna 31.1%
Siatkówka 29.29%
Zapasy 17.06%
Tenis Stołowy 14.78%
Sporty Walki 7.77%

ALL SPORT


Facebook