Strona gwna » Siatkówka » Komplet punktĂłw

Komplet punktĂłw

2019-01-06 18:04:25

#Volley Wrocław przegrał z E. Leclerc Radomka Radom pokonała na wyjeździe #Volley Wrocław w meczu dwunastej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet.

Błędy w przyjęciu gospodynie nadrabiały dobrą grą blok-obrona. W połowie pierwszego seta wrocławianki prowadziły 16:15 i sprawa wyniku była otwarta. Niebawem jednak uzyskały przewagę 20:17 oraz 23:20. Zespół gości zdobył dwa punkty i następnie popełnił fatalny błąd. Po chwili #Volley Wrocław mógł cieszyć się ze zwycięstwa w secie. Dobrze zaprezentowała się w ataku i polu serwisowym Natalia Murek. Niestety po jednym z ataków Roksana Wers, przyjmująca ekipy gospodarzy, doznała urazu i musiała opuścić boisko.

Gospodynie były bardzo bliskie wygrania drugiej partii. Zespoły skuteczne zagrania przeplatały z błędami. Głównie za sprawą dobrej postawy Soni Kubackiej na siatce, dystans zaczęły budować przyjezdne. Z czasem gra ponownie się wyrównała. Trwała wyrównana wymiana ciosów. Przy stanie 14:14 nie wstrzymywała ręki Aleksandra Rasińska. Wrocławianki prowadziły 23:21 i 24:22. W granej na przewagi końcówce więcej chłodnej głowy zachowały przyjezdne. Ustrzegły się błędów co pozwoliło na wyrównanie.

Trzeci set lepiej rozpoczęły podopieczne Jacka Skroka. Radomianki kontrolowały przebieg gry, pozostając na kilkupunktowym prowadzeniu. Później gra ponownie miała również zacięty przebieg. Prowadzenie zmieniało się. W końcówce Alicja Grabka wybierała dobre rozwiązania i jej koleżanki zdobywały punkty. Po ataku Natalii Skrzypkowskiej Radomka miała szansę na wygranie seta, którą po mocnym zagraniu Julity Molendy wykorzystała.

W czwartym secie radomianki zagrały jak z nut i zwyciężyły zdecydowanie. Kropkę nad i w tym meczu postawiła Majka Szczepańska. Zespół trenera Jacka Skroka odniósł zasłużone zwycięstwo. Po porażce w pierwszym secie wykorzystał szansę jaką stworzyły gospodynie w drugim i zdobył bardzo potrzebne trzy punkty. Tytułem MVP meczu wyróżniona została Natalia Skrzypkowska.

#Volley Wrocław - E. Leclerc Radomka Radom 1:3 (25:22, 25:27, 23:25, 18:25)

#Volley: Gajewska, Rasińska, Wers, Murek, Soter, Łozowska, Kuziak (libero) oraz Piśla, Wołodko, Gancarz, Pancewicz (libero).