Strona g丑wna » Koszyk體ka » Ofensywa wygra艂a

Ofensywa wygra艂a

2019-01-06 19:17:42

Polpharma znowu pokaza艂a ofensywn膮 gr臋 w Energa Basket Lidze. Starogardzianie tym razem pokonali we w艂asnej hali Ros臋 Radom.

Polpharma rozpocz臋艂a od mocnego uderzenia - dzi臋ki tr贸jkom Tre Busseya i Justina Bibbinsa by艂o ju偶 9:0. P贸藕niej ta przewaga wzros艂a nawet do 14 punkt贸w po kolejnym trafieniu z dystansu Daniela Go艂臋biowskiego. Artur Mielczarek i Mateusz Szczypi艅ski nawi膮zali walk臋, ale po 10 minutach by艂o 24:15.
W drugiej kwarcie starogardzianie mogli nadal liczy膰 na Busseya, a w dodatku swoje podkoszowe manewry prezentowa艂 Adam Kemp i przewaga wynosi艂a ju偶 ponownie 15 punkt贸w. W Rosie nie藕le prezentowa艂 si臋 Marcin Piechowicz, ale to nie wystarcza艂o na rozp臋dzon膮 ekip臋 trenera Artura Gronka. Pierwsza po艂owa zako艅czy艂a si臋 wynikiem 54:37.
Gospodarze w trzeciej kwarcie znowu trafiali tr贸jki - w tym elemencie 艣wietnie czuli si臋 Justin Bibbins oraz Tre Bussey. Polpharma gorzej prezentowa艂a si臋 jednak w obronie i pozwala艂a na sporo w ataku radomianom. W pewnym momencie po rzucie z dystansu Mateusza Szczypi艅skiego go艣cie zbli偶yli si臋 na 11 punkt贸w. Starogardzianie odpowiedzieli jednak seri膮 8:0 i po 30 minutach by艂o ju偶 86:67.
W czwartej cz臋艣ci meczu nadziej臋 na lepszy wynik Rosie dawa艂 Carl Lindbom. Dru偶yny trenera Roberta Witki nie by艂a jednak w stanie odrobi膰 wszystkich strat. W kluczowych momentach pod koszami nie do zatrzymania by艂 Adam Kemp, a Polpharma zwyci臋偶y艂a ostatecznie 107:86. Najlepszym strzelcem gospodarzy by艂 Justin Bibbins, kt贸ry do 24 punkt贸w do艂o偶y艂 6 zbi贸rek i 7 asyst. Carl Lindbom zanotowa艂 dla go艣ci 27 punkt贸w i 8 zbi贸rek.

Polpharma Starogard Gda艅ski - Rosa Radom 107:86 (24:15, 30:22, 32:30, 21:19)

Polpharma:聽Bibbins 24, Bussej 21, Go艂臋biowski 16, Kemp 16, M艂ynarski 2 oraz Prahl 13, Hicks 8, Struski 5, Brenk 2, Dzier偶ak 0, Za艂ucki 0.

Rosa:聽Lindbom 27, Mielczarek 13, Trotter 9, Neal 6, Parze艅ski 4 oraz Piechowicz 14, Wall 8, Szczypi艅ski 5, Tyszka 0, W膮troba 0, Zi贸艂ko 0.