Strona gwna » Piłka Nożna » Z Radomia do Akademii

Z Radomia do Akademii

2019-01-08 08:18:20


Z Radomia do Akademii

20 stycznia rozpocznie się tegoroczna edycja Zimowej Akademii Młodych Orłów Polskiego Związku Piłki Nożnej. Łącznie podczas trzech tygodniowych turnusów okazję do zaprezentowania swoich umiejętności dostanie 160 starannie wyselekcjonowanych zawodniczek i zawodników z całej Polski. W gronie wyróżnionych znalazł się przedstawiciel Radomiaka.

 

Uznanie trenerów znalazł Marcel Szymański. Piłkarz Radomiaka jesienią strzelił dla drużyny z rocznika 2005 14 goli. Za sobą ma też m.in. występ w reprezentacji Polski do lat 14, która pokonała swoich rówieśników z Ukrainy, w którym zdobył jedną z bramek.  Radomianin uczestniczyć będzie w drugim turnusie (zaplanowano trzy), który odbędzie się w dniach 27 stycznia – 3 lutego. Pod okiem trenera Bartłomieja Zalewskiego i jego sztabu trenować będą chłopcy właśnie z rocznika 2005.  - Większość w przeszłości meldowała się już na zgrupowaniach organizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej, a 18 z nich w październiku ubiegłego roku dostąpiło zaszczytu gry w biało-czerwonych barwach podczas towarzyskiego meczu Polski U-14 z rówieśnikami z Ukrainy (6:0) - przypomina serwis laczynaspilka.pl.

 

Zgrupowania Akademii Młodych Orłów mają coraz bogatszą historię. Wszystko zaczęło się od Letniej AMO w 2014 roku. To wtedy po raz pierwszy Polski Związek Piłki Nożnej zorganizował obóz dla najzdolniejszych chłopców w wieku 12-13 lat, umożliwiając im treningi pod okiem szkoleniowców młodzieżowych reprezentacji Polski. Rok później dołączyły do nich dziewczęta i od tego czasu letnie zgrupowania odbywają się w takiej formie co roku. Dwa lata temu jako uzupełnienie cyklu pracy z wyróżniającymi się zawodnikami powstała Zimowa Akademia Młodych Orłów. Jej tegoroczna edycja będzie już trzecią dla chłopców i drugą dla dziewcząt, a młodzi piłkarze i piłkarki po raz kolejny spotkają się w Bydgoszczy. Pierwszy turnus Zimowej AMO 2019 odbędzie się w dniach 20-27 stycznia, a udział wezmą w nim dziewczęta z roczników 2005, 2006 oraz 2007. 

 

(źródło: łaczynaspilka.pl)

 
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanay klubowe

Najchtniej czytane
Piłka Nożna 31.1%
Siatkówka 29.29%
Zapasy 17.06%
Tenis Stołowy 14.78%
Sporty Walki 7.77%

ALL SPORT


Facebook