Strona gwna » Główne » Tytuł dla sprinterki

Tytuł dla sprinterki

2019-01-08 17:46:52


Tytuł dla sprinterki

Po przedstawieniu list na sportową nadzieję i trenera roku pora na ranking na najlepszego sportowca Radomia 2018 roku.

 

Punktem wyjścia były występy w kategorii seniorów. Tak jak miało to miejsce w latach poprzednich aby sportowiec został sklasyfikowany, przynajmniej przez pół roku musiał bronić barw radomskiego klubu. Punktem wyjścia były udane występy na arenie ogólnopolskiej. Podobnie jak w wśród młodzieżowców największe uznanie w naszych oczach oczywiście wzbudziły sukcesy międzynarodowe. Uwzględniliśmy nie tylko dyscypliny indywidualne, ale i zespołowe. Tak jak w poprzednich kategoriach wybór nie był łatwy. Trudno było np. oszacować osiągnięcie Patryka Adamczyka, który miał swój udział w wywalczenia halowego tytułu mistrza świata przez reprezentacyjną sztafetę 4x400 m. Z powodu kontuzji w letnim sezonie na bieżni w ogóle nie zaistniał. Spory dylemat mieliśmy też w przypadku Pauliny Nogaj, która w startując na krótkim basenie wywalczyła worek medali. W rywalizacji na olimpijskich dystansach w letnim sezonie miała jednak gorszy bilans. Podobnego problemu przysporzyło nam kilku lekkoatletów, którzy osiągając w sezonie halowym wyniki warte odnotowania, w letnich swojej pozycji na podium jednak nie potwierdzili. Kłopot mieliśmy też w kilku innych dyscyplinach. No bo jak sklasyfikować koszykarzy klubu ROSA? Rotacja zespołu ekstraklasy spowodowała, że w kadrze na drugą połowę roku nie pozostał żaden z podstawowych graczy. Ostatecznie dziesiątkę laureatów wyłoniliśmy z wyselekcjonowanej listy 25 zawodniczek i zawodników.

 

Sportowiec roku 2018

1.Martyna Kotwiła (lekka atletyka, RLTL ZTE)

Podopieczna Bożeny Jadczak mocno zapracowała na uznanie. Obok bardzo dobrych startów w kategoriach młodzieżowych miała kapitalny sezon w gronie seniorek. Tytuł mistrzyni kraju w biegu na 200 m i występ w mistrzostwach Europy w Berlinie był tego najlepszym przykładem. Martyna Kotwiła z powodzeniem startuje już od kilku lat, ale minionych 12 miesięcy wydają się w jej przypadku przełomowymi. Nic dziwnego, że młodą radomiankę na dworze królowej sportu okrzyknięto odkryciem roku.

 

2.Agata Kaczmarska (boks, BKS Radomiak)

Kto wie, czy w przypadku zawodniczki Radomiaka miniony rok również nie okazał się przełomowy. Ciężka praca zaowocowała nie tylko osiągnięciami w młodzieżowej kategorii, ale złotym medalem mistrzostw Polski seniorek, a także ćwierćfinałem mistrzostw świata.

 

3.Przemysław Piątek (zapasy, Olimpijczyk)

Kto wie, czy w 2018 roku nie był to jeden z najbardziej zapracowanych sportowców Radomia. Startował bardzo dużo i to zarówno w klubie, jak i reprezentacji. Biało-czerwonych barw bronił zarówno w mistrzostwach świata młodzieżowców, jak i seniorów. Niestety do pełni szczęścia zabrakło spektakularnej wygranej jednej z bardzo ważny walk. Tytuł mistrza kraju w kategorii 60 kg na pewno jest jednak osiągnięciem które trzeba docenić.

 

4.Arkadiusz Kułynycz (zapasy, Olimpijczyk)

Obok Przemysława Piątka to drugi zapaśnik radomskiego klubu mogący pochwalić się złotym medalem mistrzostw Polski. Szkoda tylko, że nieporozumienie z trenerem reprezentacji spowodowały, że będąc jednym z najlepszych zapaśników kraju miał stracony sezon na międzynarodowej arenie. Udane występy w Bundeslidze pozostały tylko niestety na osłodę.

 

5.Karolina Waśniewska (lekka atletyka, RLTL ZTE)

Tytuł wicemistrzyni Polski wywalczony przez radomiankę w maratonie wzbudzić musi nie tylko ogromny szacunek, ale i uznanie. Dlatego wysokiego miejsca nie trzeba za bardzo uzasadniać.

 

6.Dejan Vincić (piłka siatkowa, Cerrad Czarni Radom)

Słoweniec był uczestnikiem pamiętnych mistrzostw świata siatkarzy. Jest również jednym z najlepszych rozgrywających na parkietach PlusLigi. Nie ma wątpliwości, że ma też ogromny wkład na postawę zespołu Cerrad Czarnych Radom.

 

7.Małgorzata Sobieraj (łucznictwo, Sokół)

Srebrny medal wywalczony w mistrzostwach Polski w gronie seniorów i to w dyscyplinie olimpijskiej wydaje się wystarczającą rekomendacją. Dzięki doświadczonej zawodniczce kibice pamiętają, że łucznictwo w Radomiu ma piękne tradycje.

 

8.Paulina Nogaj (pływanie, Wodnik)

Tak jak zaznaczyliśmy na wstępie, studiująca w USA zawodniczka, miała bardzo udany sezon startując na krótkim basenie. W konkurencjach olimpijskich - w letnich startach - wypadła nieco gorzej. Doceniamy jednak oba występy umieszczając ją w gronie laureatów.

 

9.Wojciech Żaliński (piłka siatkowa, Cerrad Czarni Radom)

Tak jak w przypadku Dejana Vincica to zawodnik stanowiący o sile i pozycji drużyny z Radomia w lidze mistrzów świata. Nie ma wątpliwości, że doświadczony siatkarz prezentując wysoki poziom sportowy buduje swoją pozycję w historii. I doprawdy trudno uwierzyć, że w na parkietach ekstraklasy - jako nastolatek - debiutował w … 2006 roku.

 

10.Leandro Rossi (piłka nożna, Radomiak)

Co prawda Radomiak ciągle występuje na trzecim poziomie rozgrywek. Najlepszy zawodnik drugoligowych zmagań, król strzelców poprzedniego sezonu i najskuteczniejszy trwającego, dyscypliny cieszącej się dużym zainteresowaniem kibiców naszym zdaniem zasługuje na pozycję w gronie laureatów.

 

 
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanay klubowe

Najchtniej czytane
Piłka Nożna 31.1%
Siatkówka 29.29%
Zapasy 17.06%
Tenis Stołowy 14.78%
Sporty Walki 7.77%

ALL SPORT


Facebook