Strona gwna » Lekkoatletyka » Policz się z cukrzycą

Policz się z cukrzycą

2019-01-09 05:52:32


Policz się z cukrzycą

W ramach zaplanowanego na najbliższą niedzielę finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Radomiu będzie też coś dla aktywnych.

 

Stowarzyszenie „Biegiem Radom!” organizuje Bieg WOŚP 2019 - Policz się z cukrzycą. Jest to impreza w skali ogólnokrajowej organizowana po raz trzynasty.

 

- W Radomiu po raz pierwszy pobiegliśmy w zeszłym roku. Pobiegło 300 osób, a w tym roku mamy już zapisanych ponad 400 zawodników. Sądzimy, że docelowo wystartuje 450-500 osób. Limit czasu tego biegu jest tak skonstruowany, żeby także spacerowicze mogli się dołączyć. Biegniemy na dystansie 5 km. Będą dwie pętle, m.in. prowadzące przez tunel świetlny. Nie zabraknie pięknych medali i okolicznościowych koszulek dla uczestników. Piękna inicjatywa, więc warto wystartować - zachęca Tadeusz Kraska, prezes Stowarzyszenia „Biegiem Radom!”.

 

Trasa biegu prowadzić będzie ul. Że­rom­skiego, Wi­tolda, Plac Ja­giel­loński, Focha, Ki­liń­skiego, Nie­dzia­łow­skiego, alejka par­kowa wzdłuż ul. Sło­wac­kiego, środ­kowa alejka par­kowa, Al. im. bi­skupa Chrapka, Że­rom­skiego. Start i meta biegu zlo­ka­li­zo­wane będą na ulicy Że­rom­skiego w re­jonie Placu Kon­sty­tucji. Początek rywalizacji na­stąpi o go­dzinie 16.00, a za­koń­czenie o go­dzinie 17.00. Więcej szczegołów na ten temat na stronie biegiemradom.pl.

 

W ciągu kilkunastu ostatnich lat w Radomiu na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało się zebrać kwotę ponad 3 milionów złotych. W tym samym czasie do radomskich szpitali trafił sprzęt warty ponad 3,5 miliona złotych. 2018 rok był rekordowy, jeśli chodzi o wartość aparatury zakupionej dla Radomskiego Szpitala Specjalistycznego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Szpital otrzymał sprzęt o wartości niemal 790 tysięcy złotych.

 

(źródło: radom.pl)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanay klubowe

Najchtniej czytane
Piłka Nożna 31.1%
Siatkówka 29.29%
Zapasy 17.06%
Tenis Stołowy 14.78%
Sporty Walki 7.77%

ALL SPORT


Facebook