Strona gwna » Piłka Nożna » Futsal to teĹź piłka

Futsal to też piłka

2019-01-10 06:18:03


Futsal to też piłka

Zimową porą wiele dzieje się w piłce halowej, o czym donosimy dzięki informacjom uzyskanym od przewodniczącego Komisji Futsalu MZPN, Andrzeja Hendrzaka.

 

Przy sporym zainteresowaniu kibiców, w Górznie koło Garwolina odbył się turniej futsalu dla chłopców urodzonych w 2002 roku i młodszych. Organizatorem turnieju była Komisja Futsalu MZPN, a impreza została zorganizowana ze środków pozyskanych od Samorządu Województwa Mazowieckiego; organizacyjnie wspomógł turniej także samorząd gminy Górzno.

 

W turnieju wystąpiła ponad setka zawodników, zgłoszonych w sześciu zespołach z terenu województwa mazowieckiego. Na turniejowym podium zameldowały się drużyny Mazura Karczew, Zdrowia Garwolin i Kosy Konstancin. Indywidualnie wyróżniono : król strzelców – Cezary Ćwiek -  Mazur Karczew - 7 bramek, najlepszy zawodnik - Wiktor Niemiec -  Kosa Konstancin, najlepszy bramkarz  - Michalak Wojciech  - Orzeł Unin.

 

W turnieju w Lublinie piłkarki Zamłynia Radom triumfowały w turnieju kategorii kobiet open, organizowanym przez Stowarzyszenie Perły Lublin. Radomski zespół okazał się najlepszy z grona 12 rywalizujących drużyn. Radomianki sięgnęły także po trofea indywidualne. Najlepszą strzelczynią została  Wioletta Tkaczyk, najlepszą bramkarka Karina Czubak, a najwięcej asyst zanotowała na koncie Oliwia Janas.

 

Piłkarki z Zamłynia okazały się także najlepsze w finałowych zmaganiach Pucharu Polski w futsalu na szczeblu Mazowieckiego ZPN. Dziewczęta z Radomia wyprzedziły w finałowym turnieju reprezentację Wojskowej Akademii Technicznej oraz Wilgę Garwolin. Królową strzelczyń turnieju została (a jakże!) Wioletta Tkaczyk z Zamłynia. Zamłynie reprezentować będzie mazowiecki związek piłkarski na szczeblu centralnym pucharowych rozgrywek futsalowych. Oprócz Zamłynia, od szczebla centralnego pucharowe zmagania rozpoczną mazowieckie teamy kobiece, występujące w rozgrywkach ekstraligi oraz I ligi futsalu. Są to AZS SGGW Warszawa, AZS AWF Warszawa, AZS UW Warszawa oraz Mazovia Grodzisk Mazowiecki.

 

Zwycięzcą pucharowych rozgrywek w futsalu mężczyzn na szczeblu Mazowieckiego ZPN został zespół Zdrowie Garwolin. W finałowym turnieju okazał się lepszy od Drużyn URSUS FUTSAL Warszawa oraz Stan Ogórki Karczew. Garwoliński team jest już w 1/16 pucharu na szczeblu centralnym; w spotkaniu 1/32 pokonał inny mazowiecki team AZS UW Warszawa 8-1.

 

Trwają rozgrywki niedawno utworzonej Mazowieckiej II ligi Futsalu. W gronie siedmiu drużyn po rozegraniu pięciu spotkań na czele znajduje się MLKS Victoria Sulejówek, wyprzedzając KS Zdrowie Garwolin i Akademię El Pistorelo Futsal Lesznowola. Kolejne lokaty zajmują Stowarzyszenie Win Win Warszawa, RKS Bór Regut, Futsal Ursus oraz Victoria Solec n/Wisłą. Najlepszy team tych rozgrywek weźmie udział w makroregionalnych barażach o zakwalifikowanie się do rozgrywek centralnej I Ligi PLFutsal.

 

W dniach 12-13 stycznia w Białymstoku zostaną rozegrane finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski Futsalu w kategorii U-16 dziewcząt. Do finału po eliminacjach zakwalifikowały się dwa zespoły z Mazowieckiego ZPN. Są to Praga Warszawa oraz Ząbkovia Ząbki.

 

(źródło: mzpn.pl)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanay klubowe

Najchtniej czytane
Piłka Nożna 31.1%
Siatkówka 29.3%
Zapasy 17.06%
Tenis Stołowy 14.78%
Sporty Walki 7.77%

ALL SPORT


Facebook