Strona gwna » Główne » Tytuł dla pływaka

Tytuł dla pływaka

2019-01-10 13:34:21

Po przedstawieniu zestawienia najlepszych sportowców Radomia 2018 roku czas na zaprezentować rankingu parasportowców. Tym bardziej, że osiągnięć godnych zauważenia w minionym roku naprawdę było wiele.

Na tytuł najlepszego w 2018 roku w grupie parasportowców zdaniem zespołu redakcyjnego serwisu zasłużył Michał Golus. Podczas Mistrzostw Europy w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych zawodnik Wodnika Radom wywalczył trzy medale. Triumfował na dystansie 50 i 100 m stylem dowolnym w kategorii S8. Zdobył też wicemistrzostwo Europy na 100 m w stylu motylowym. Michał Golus swoje osiągnięcia na arenie międzynarodowej poprzedził w mistrzostwach Polski. Znalazł się w trójce najlepszych zawodników wybieranych za sumę dwóch najlepszych startów. Drugie miejsce przyznajemy Alicji Jeromin. Podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Berlinie zawodniczka Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Start zwyciężyła w biegu na 100 m. Srebro do swojej kolekcji dołożyła startując na 200 metrów w kategorii T47. Miejsce na najniższym stopniu podium zarezerwowaliśmy natomiast dla Aleksandra Kossakowskiego. Podczas wspomnianych zmagań w Berlinie startując wspólnie z przewodnikiem Krzysztofem Wasilewskim okazał się najlepszy w biegu na 1500 m w kategorii T11. Poza tym wywalczył srebro na 5000m.

Na czwartym miejscu klasyfikujemy Justynę Kozdryk. Doświadczonej atletyki, która na medale w najważniejszych imprezach ma niemal abonament nie trzeba bliżej przedstawiać. Tym razem z wielu osiągnięć najwyżej doceniliśmy występ we francuskim Berck-Sur-Mer i złoty medal mistrzostw Europy niepełnosprawnych w wyciskaniu sztangi. Zawodniczka Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Start na podium stanęła w wadze 45 kg. W otwartej rywalizacji reprezentantka Radomia była druga. Piąta lokata przypada Jagodzie Kibil. 19-latkę wyróżniamy za ambicję zaprezentowaną podczas lekkoatletycznych ME w Berlinie, ale i tytuł mistrzowski na 200 m . Jagoda Kibil (klasa T35) biegła z bardzo poważną kontuzją stawu skokowego, jednak po heroicznym finiszu udało się jej zdobyć złoto. Na kolejnej pozycji umieszczamy Mateusza Owczarka (klasa T/F 37), srebrnego medalistę w skoku w dal ME.

Na miejscu siódmym klasyfikujemy Maksyma Chudzickiego. Tenisista stołowy z Radomia podczas mistrzostw Polski w tenisie stołowym zdobył złoty medal w grze pojedynczej mężczyzn w klasie 7. Do tego dołożył brązowy w grze podwójnej mężczyzn klasa 6-10 - grając w parze z Pawłem Włodyką (Tarnobrzeg) oraz brąz w grze mieszanej w klasie 6-10 w parze z Jolantą Kopaczyńską (Wrocław). Ósmą pozycję zapewnił sobie Marcin Awiżeń, który w lekkoatletycznych mistrzostwach kraju zdobył złoto w trójskoku i brąz na 400. Doceniamy też sukces który stał się udziałem Moniki Borewicz zdobywczyni srebrnego medalu w grze pojedynczej MP w tenisie stołowym w klasie 8 oraz brązowego deblu kobiet - grając w parze z Teresą Sturm (Kalisz). Listę laureatów uzupełniamy dwójką sportowców. Podczas krajowych zmagań lekkoatletów Grzegorz Krześniak w skoku wzwyż zajął drugie miejsce. Pamiętamy też o Piotrze Piesiewiczu, który w indywidualnych mistrzostwa w podnoszeniu ciężarów w Zielonej Górze w kategorii 49 kg zajął drugie miejsce.

Podsumowując osiągnięcia sportowców należy pamiętać o ogromnej roli trenerów. Dlatego pozwalamy sobie również przedstawić ranking w tej grupie. Najwyżej oceniamy pracę Jacka Szczygła, opiekuna lekkoatletów. Na drugim miejscu umieszczamy Marcina Cieślika, który stoi za sukcesami Michała Golusa na pływalniach. Kolejną lokatę rezerwujemy natomiast dla Mirosława Malca, szkoleniowca atletów. Nie zapominamy też o tenisistach stołowych. Dlatego miejsce dla Benedykt Mąkosa, opiekuna zawodników Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Start.

Sportowcy 2018

1.Michał Golus (pływanie, Wodnik)

2.Alicja Jeromin (lekka atletyka, RSSiRON Start)

3.Aleksander Kossakowski (lekka atletyka, RSSiRON Start)

4.Justyna Kozdryk (ciężary, RSSiRON Start)

5.Jagoda Kibil (lekka atletyka, RSSiRON Start)

6.Mateusz Owczarek (lekka atletyka, RSSiRON Start)

7.Maksym Chudzicki (tenis stołowy, RSSiRON Start)

8.Marcin Awiżeń (lekka atletyka, RSSiRON Start)

9.Monika Borewicz (tenis stołowy, RSSiRON Start)

10-11.Grzegorz Krześniak (lekka atletyka, RSSiRON Start), Piotr Piesiewicz (ciężary, RSSiRON Start)