Strona gwna » Siatkówka » O krok od EuroVolley

O krok od EuroVolley

2019-01-10 17:56:38


O krok od EuroVolley

Reprezentacja Szwajcarii była o krok od wywalczenia historycznego awansu na EuroVolley 2019. Po dwóch dramatycznych i zaciętych spotkaniach w eliminacjach Reto Giger wraz z kolegami z drużyny narodowej nie zdołali jednak wywalczyć upragnionego biletu.

 

Kwalifikacje do mistrzostw Europy zakończyły się 9 stycznia. Z awansu nie mogli się niestety cieszyć się siatkarze Szwajcarii, których barw broni rozgrywający Cerrad Czarnych Radom Reto Giger. Szwajcaria w dwóch ostatnich kolejkach stoczyła dramatyczne, pięciosetowe spotkania. W ramach 5. kolejki eliminacji Szwajcarzy zmierzyli się na wyjeździe z drużyną Węgier. Gospodarze mimo prowadzenia (2:0) w setach nie zdołali zapisać zwycięstwa na swoją korzyść.

 

- Duży wkład w końcowy sukces miał Reto Giger. Szwajcarzy odrobili straty i triumfowali po tie-breaku. Niestety w ostatnim meczu eliminacji Helweci przed własna publicznością, przegrali z Ukraina 2:3, zajmując trzecie, niepremiowane awansem miejsce w el. mistrzostw Europy - informuje wksczarni.pl. Reto Giger podsumowując kwalifikacje przyznał. - Jestem dumny z tej drużyny. Pokazaliśmy, że nie musimy się ukrywać na poziomie europejskim. Duch zespołu, ciężka praca i miłość do gry może, pomóc w pokonaniu fizycznych ograniczeń. Czekam na więcej wspaniałych gier z tą młodą drużyną.

 

Awans do finałowego turnieju mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn, który rozegrany zostanie od 12 do 29 września w czterech krajach (Belgii, Francji, Holandii i Słowenii) wywalczyły zespoły: Austrii, Białorusi, Czarnogóry, Estonii, Finlandii, Grecji, Hiszpanii, Macedonii, Portugalii, Rumunii, Słowacji i Ukrainy. W sumie w tegorocznym #EuroVolley mężczyzn, zagrają po raz pierwszy 24 drużyny. Do wyżej wymienionych reprezentacji dołączą zespoły, które zapewniły sobie udział w LOTTO EUROVOLLEY POLAD 2017: Rosja, Niemcy, Serbia, Włochy, Bułgaria, Czechy, Polska i Turcja.


(źródło: wksczarni.pl)

 
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanay klubowe

Najchtniej czytane
Piłka Nożna 31.1%
Siatkówka 29.29%
Zapasy 17.06%
Tenis Stołowy 14.78%
Sporty Walki 7.77%

ALL SPORT


Facebook