Strona g丑wna » G丑wne » Wysoka pora偶ka

Wysoka pora偶ka

2019-01-27 19:05:26

Arka Gdynia odnios艂a zdecydowane zwyci臋stwo nad ekip膮 HydroTruck Radom w ostatnim niedzielnym meczu 17. kolejki Energa Basket Ligi.

Deividas Dulkys by艂 nie do zatrzymania na pocz膮tku meczu, a dzi臋ki wy艂膮cznie jego akcjom Arka prowadzi艂a 8:4. P贸藕niej aktywny by艂 Josh Bostic, a przewaga wzros艂a do nawet 11 punkt贸w. Za odrabianie strat wzi膮艂 si臋 przede wszystkim Obie Trotter, ale to nie wystarcza艂o w tym fragmencie. Po kolejnej tr贸jce Dulkysa po 10 minutach by艂o ju偶 31:15.

W drugiej kwarcie HydroTruck zanotowa艂 seri臋 10:1 i g艂贸wnie dzi臋ki Sanadze powoli zmniejsza艂 strat臋. Po jego kolejnym rzucie radomianie przegrywali tylko siedmioma punktami. Josh Bostic i Dariusz Wyka robili jednak swoje, a po pierwszej po艂owie gdynianie wygrywali 45:35.

Trafienia z dystansu Josha Bostica i Jamesa Florence鈥檃 oraz akcja Filipa Dylewicza na pocz膮tku trzeciej kwarty sprawi艂y, 偶e ekipa trenera Przemys艂awa Frasunkiewicza mia艂a ju偶 17 punkt贸w przewagi. Mimo 偶e starali si臋 na to odpowiada膰 Cullen Neal oraz Carl Lindbom, to nie mogli realnie zagrozi膰 gospodarzom.

Po 30 minutach by艂o 74:50. Prowadzenie Arki wzros艂o do nawet 30 punkt贸w dzi臋ki tr贸jce Grzegorza Kami艅skiego w czwartej kwarcie. Gdynianie ca艂kowicie kontrolowali wydarzenia na parkiecie, a go艣cie nie mogli nic ju偶 zdzia艂a膰. Ostatecznie gospodarze zwyci臋偶yli 100:73. W ekipie gospodarzy najlepszy by艂 Deividas Dulkys, kt贸ry zdoby艂 17 punkt贸w i 3 zbi贸rki. Duda Sanadze zdoby艂 24 punkty i 6 zbi贸rek dla聽go艣ci.

Arka Gdynia - HydroTruck Radom 100:73 (31:15, 14:20, 29:15, 26:23)

Arka: Dulkys 17, Bostic 16, Szubarga 14, Florence 12, Garbacz 9, Wyka 9, 艁apeta 7, Dylewicz 7, Ponitka 6, Kami艅ski 3, Leszczy艅ski 0.

HydroTruck: Sanadze 24, Trotter 16, Neal 13, Parze艅ski 8, Mielczarek 7, Lindbom 5, Piechowicz 0, W膮troba 0, Szczypi艅ski 0, Wall 0.

(藕r贸d艂o: plk.pl/fot:rosasport.pl)