Strona gwna » Boks » Celem złoty medal

Celem złoty medal

2019-01-28 17:51:02


Celem złoty medal
Za niespełna 1,5 miesiąca Rosja będzie organizatorem Młodzieżowych Mistrzostw Europy U-22. – W 2017 i 2018 roku zdobywałam brązowy i srebrny medal w tych zawodach, dlatego celem jest poprawa tych wyników – mówi Natalia Marczykowska. 
 
Zawodniczka klubu Boxing Radom w sierpniu skończy 20 lat, a już w swych osiągnięciach międzynarodowych ma 2 srebrny i brązowy medal MME oraz brązowy krążek z Młodzieżowych Mistrzostw Świata, które w 2017 roku odbyły się w Indiach. Wszystkie sukcesy odniosła w kategorii 75kg, a obecnie walczy w wadze 69kg. 
 
- W najbliższym półroczu najważniejszym startem będą Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Rosji. Zdobywałam kolejno brązowy i srebrny medal, więc teraz marzeniem jest zwycięstwo w tym turnieju. Niedługo później są Mistrzostwa Polski Seniorek i w tych zawodach też będą miała sporo do udowodnienia – mówi Natalia Marczykowska. 
 
W półfinale ubiegłorocznych MP Seniorek w Grudziądzu przegrała z utytułowaną i bardzo doświadczoną Karoliną Koszewską. Obie zawodniczki uczestniczą obecnie w zgrupowaniu kadry narodowej w Zakopanem. 
 
- Od początku stycznia pracowałam w klubie w Radomiu, a od 13 do 26 stycznia trenuję z reprezentacją Polski. Początek roku to czas pracy głównie nad kondycją, wytrzymałością i siłą, ale jak najbardziej ćwiczymy także technikę w parach czy sparingi zadaniowe – dodała srebrna medalistka MMP 2018. 
 
W poniedziałek Natalia Marczykowska, Angelika Krysztoforska (51kg), Agata Kaczmarska (75kg) i Aleksandra Smuklerz (75kg) wraz z trenerem kadry młodzieżowej Markiem Węgierskim wyjeżdżają na turniej na Białoruś. 
 
Natalia Marczykowska na co dzień jest uczennicą Technikum Weterynaryjnego Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej w Radomiu. Jej pięściarskim wzorem jest Amerykanka Claressa Shields, Mistrzyni Igrzysk Olimpijskich w Londynie i Rio de Janeiro oraz 2-krotna Mistrzyni Świata i Zawodowa Mistrzyni Świata.
 
(źródło: pzbcom.pl)  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanay klubowe

Najchtniej czytane
Pika Nona 31.13%
Siatkwka 29.23%
Zapasy 17.16%
Tenis Stoowy 14.74%
Sporty Walki 7.75%

ALL SPORT


Facebook