Strona g丑wna » G丑wne » King lepszy w Radomiu

King lepszy w Radomiu

2019-02-02 14:53:10

King Szczecin wygra艂 na wyje藕dzie z HydroTruck Radom w sobotnim meczu 18. kolejki Energa Basket Ligi.

Skuteczno艣膰 by艂a problemem obu dru偶yn na pocz膮tku spotkania, a to prze艂o偶y艂o si臋 na wyr贸wnany wynik. P贸藕niej King zacz膮艂 wykorzystywa膰 kontrataki i po trafieniach 艁ukasza Diduszki oraz Darrella Harrisa odskoczy艂 na pi臋膰 punkt贸w. Po 10 minutach szczecinianie, graj膮cy bez Tywaina McKee i Matynasa Paliukenasa, prowadzili 14:10.

W drugiej kwarcie ekipa trenera 艁ukasza Bieli uciek艂a nawet na 12 punkt贸w po tr贸jce Diduszki. HydroTruck ci膮gle mia艂 spore problemy w ataku, a z drugiej strony rozkr臋ca艂 si臋 Mateusz Bartosz. Ostatecznie po pierwszej po艂owie by艂o 42:23.聽W trzeciej kwarcie zesp贸艂 trenera Roberta Witki dzi臋ki Obiemu Trotterowi odrobi艂 cz臋艣膰 strat.

Po jego p贸藕niejszej kolejnej indywidualnej akcji gospodarze zbli偶yli si臋 nawet na 9 punkt贸w. Nast臋pnie trafia艂 te偶 Carl Lindbom, a King nie m贸g艂 zatrzyma膰 lepszej ofensywy gospodarzy. Mimo tego po 30 minutach nadal prowadzi艂 - 58:49. W czwartej kwarcie szczecinianie by膰 mo偶e nie budowali wi臋kszej przewagi, ale ci膮gle j膮 utrzymywali. Sytuacj臋 starali si臋 zmienia膰 Cullen Neal oraz Jakub Parze艅ski, ale to ci膮gle by艂o za ma艂o.

Kluczow膮 tr贸jk臋 trafi艂 te偶 Jakub Schenk i King wygra艂 ostatecznie 79:61.聽Najlepszym strzelcem go艣ci by艂 Pawe艂 Kikowski z 20 punktami i 9 zbi贸rkami. Cullen Neal rzuci艂 14 punkt贸w dla gospodarzy.

HydroTruck Radom - King Szczecin 61:79 (10:14, 13:28, 26:16, 12:21)

HydroTruck: Neal 14, Lindbom 13, Trotter 12, Sanadze 8, Prze艅ski 7, Piechowicz 5, Wall 2, Mielczarek 0, Szczypi艅ski 0, W膮troba 0.
King: Kikowski 20, Diduszko 16, Bartosz 12, Majcherek 6, Harris 6, Schenk 6, Sajus 6, Jogela 5, Wilczek 0.

(藕r贸d艂o: plk.pl)