Strona g丑wna » Siatk體ka » M臋ska siatk贸wka

M臋ska siatk贸wka

2019-02-08 07:12:57

Cerrad Czarni Radom pokona艂 Aluron Virtu Warta Zawiercie w meczu ko艅cz膮cym 18. kolejk臋 PlusLigi. Spotkanie by艂o bardzo zaci臋te i pe艂ne m臋skiej siatk贸wki, kt贸ra mog艂a podoba膰 si臋 kibicom. Pojedynek obfitowa艂 w efektowne obrony. Ostatecznie komplet punkt贸w do swojego konta dopisali radomianie.

Pierwsz膮 parti臋 spotkania od nieco lepiej gry rozpocz臋li zawiercianie. Dzi臋ki zagrywce Grzegorza Bo膰ka obj臋li prowadzenie 4:2. Chwil臋 p贸藕niej r贸wnie dobrym serwisem odpowiedzia艂 Micha艂 Filip 4:4. W dalszej cz臋艣ci Aluron Virtu Warta utrzymuj膮c bardzo dobr膮 skuteczno艣膰 w ataku wypracowali dwa oczka przewagi 6:4 i 11:9. Wystarczy艂a chwila, kiedy w polu serwisowym pojawi艂 si臋 Wojciech Zali艅ski i gospodarze doprowadzili do remisu 11:11, a nast臋pnie odskoczyli na trzy oczka 15:12. Podopieczni Marka Lebedewa mieli spore problemy z dok艂adnym przyj臋ciem zagrywki 19:22. Radomianie do ko艅ca utrzymali koncentracj臋 i pewnie zwyci臋偶yli do 21. W ostatniej akcji go艣cie podczas bloku dotkn臋li siatki.

Drugi set to kopia wcze艣niejszego. Dru偶yna z Zawiercia dzi臋ki zagrywkom Bo膰ka obj臋艂a prowadzenie 3:1. W dalszej cz臋艣ci tej partii dru偶yny gra艂y naprawd臋 r贸wno. Nikt nie wstrzymywa艂 r臋ki w ataku ani polu serwisowym 11:11. Dopiero dzi臋ki punktowym blokom oraz mocnej zagrywce Krzysztofa Rejno, go艣cie wyszli na prowadzenie 17:13. Tym razem zesp贸艂 z Zawiercia nie da艂 sobie wyrwa膰 z r膮k wygranej. Ostatni punkt na wag臋 zwyci臋stwa zdoby艂 Alexandre Ferreira, kt贸ry pos艂a艂 na stron臋 rywali asa serwisowego 25:19.

Trzecia ods艂ona czwartkowego spotkania by艂a wyr贸wna 6:6. 呕adnej dru偶ynie nie uda艂o si臋 w d艂u偶ej perspektywie trwania tej partii wypracowa膰 bezpiecznej przewagi punktowej. W ko艅c贸wce nie brakowa艂o emocji po obu stronach siatki. W szeregach Czarnych Radom dobr膮 zmian臋 da艂 Maksim 呕yga艂ow 24:24. W ostatnich dw贸ch akcjach wi臋cej zimenj krwi zachowali podopieczni Roberta Prygla i to oni zwyci臋偶yli tego seta na przewagi 26:24.

Czwarty set by艂 bardzo zaci臋ty. 呕adna dru偶yna nie zwalnia艂a tempa i stara艂a si臋 narzuci膰 przeciwnikowi sw贸j styl gry. Bardzo d艂ugo zespo艂y gra艂y punkt za punkt 10:10 i 16:16. W ko艅c贸wce zawiercianie prowadzili ju偶 24:22, ale radomianie doprowadzili do remisu 24:24. Ostatnie akcje by艂y bardzo emocjonuj膮ce, ostatecznie wi臋cej spokoju zachowali siatkarze z Radomia 30:28. W dw贸ch ostatnich akcjach meczu b艂膮d w ataku pope艂ni艂 Bociek.聽MVP zosta艂 wybrany Wojciech 呕ali艅ski.聽

Cerrad Czarni Radom - Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:1 (25:21, 19:25, 26:24, 30:28)聽

Cerrad Czarni:Pajenk, 呕ali艅ski, Vincic, Filip, Huber, Fornal, Ruciak (libero) oraz 呕yga艂ow, Kwasowski i Wasilewski (libero), Ostrowski
Aluron Warta:聽Rejno, Ferreira, Gawryszewski, Bociek, Semeniuk, Masny, Koga (libero) oraz Dosanjh, Wali艅ski i Malinowski

(藕r贸d艂o: plusliga.pl)