Strona g丑wna » Siatk體ka » Trzy pewne sety

Trzy pewne sety

2019-02-08 19:53:57

E. Leclerc Radomka Radom pokona艂a Ene臋 PTPS Pi艂a w meczu inauguruj膮cym osiemnast膮 kolejk臋 Ligi Siatk贸wki Kobiet.

Mocnym atutem dru偶yny z Pi艂y jest blok. W radomskiej ekipie 艣wietnie funkcjonuje zagrywka. W przyj臋ciu zagrywki r贸wnie偶 podopieczne Jacka Skroka prezentuj膮 si臋 lepiej ni偶 ich pi膮tkowe rywalki. Co prawda w si贸dmej kolejce Enea PTPS Pi艂a pokona艂a radomski team 3:1, jednak ostatnie trzy swoje mecze pilanki przegra艂y. Czy b臋d膮 w stanie zregenerowa膰 si艂y i ponownie pokona膰 E.Leclerc Radomk臋? A mo偶e to gospodynie zrewan偶uj膮 si臋 za pojedynek z pierwszej cz臋艣ci fazy zasadniczej?聽

Tak czy inaczej zapowiada艂o si臋 bardzo ciekawe spotkanie. Jednak takie by艂o tylko w pierwszym secie, w kt贸rym zesp贸艂 go艣ci obj膮艂 prowadzenie 3:0. Radomianki wyr贸wna艂y na 6:6. Zaci臋ta walka trwa艂a do stanu po 18. Od tego momentu ju偶 tylko gospodynie zdobywa艂y punkty.聽Ogromne problemy z przyj臋ciem z jednej i drugiej strony - takie pierwszy wniosek nasuwa si臋 po obejrzeniu pierwszego seta. Lepsze by艂y gospodynie, kt贸re obj臋艂y prowadzenie 5:1 i utrzymywa艂y ca艂y czas przewag臋. W ko艅c贸wce straci艂y kilka punkt贸w po b艂臋dach w przyj臋ciu, ale mia艂y zbyt du偶膮 przewag臋 (23:15), 偶eby nie wygra膰 partii.

Trzecia partia to by艂a ju偶 gra jednostronna. Radomianki gra艂y bardzo dobrze. Mia艂y 艣wietn膮 zagrywk臋. Zesp贸艂 z Pi艂y kompletnie zawi贸d艂. Tytu艂 MVP odebra艂a Brittany Abercrombie.聽W nast臋pnej kolejce podopieczne Jacka Skroka zagraj膮 na wyje藕dzie z Energa MKS Kalisz. Spotkanie rozegrane zostanie 18 lutego o godz. 17:30.

E. Leclerc Radomka Radom - Enea PTPS Pi艂a 3:0 (25:18, 25:19, 25:9)

E.Leclerc Radomka:聽Skrzypkowska, Sakradzija, Grabka,聽 Ba艂ucka, Kubacka, Abercrombie,聽 Samul (libero) oraz聽 Molenda, Bia艂a, Drabek (libero)
Enea PTPS:聽S艂onecka, Stencel, Azizowa, Trojan, Kaczorowska, Szpak, Lema艅czyk (libero) oraz Chrzan, Strantzali, Kobus, Paw艂owska (libero)

(藕r贸d艂o: lsk.plps.pl, fot: radomka.com.pl)