Strona g丑wna » Koszyk體ka » Sobota bez punkt贸w

Sobota bez punkt贸w

2019-02-09 19:29:23

Trefl Sopot pokona艂 HydroTruck Radom w sobotnim meczu Energa Basket Ligi.

HydroTruck bardzo dobrze rozpocz膮艂 to spotkanie, a dzi臋ki trafieniom Carla Lindboma, Obiego Trottera i Jakuba Parze艅skiego mieli nawet osiem punkt贸w przewagi. Straty odrabiali przede wszystkim zawodnicy podkoszowi, czyli Pawe艂 Leo艅czyk oraz Milan Milovanovi膰. Dzi臋ki Ianowi Bakerowi sopocianie po 10 minutach przegrywali tylko 24:27.

W drugiej kwarcie zesp贸艂 trenera Roberta Witki ci膮gle utrzymywa艂 przewag臋, bo m.in. na linii rzut贸w wolnych skuteczni byli Cullen Neal oraz Artur Mielczarek. Po p贸藕niejszych trafieniach Trottera byli lepsi nawet o 11 punkt贸w. Gospodarze nie zamierzali si臋 poddawa膰, a swoje tr贸jki trafiali 艁ukasz Kolenda oraz Damian Jeszke. Pierwsza po艂owa zako艅czy艂a si臋 korzystnym dla radomian wynikiem 49:47.

Po rzucie Piotra 艢migielskiego w trzeciej kwarcie mieli艣my remis, ale ju偶 po chwili HydroTruck znowu mia艂 przewag臋. Dopiero p贸藕niejsze trafienia Paw艂a Leo艅czyka i 艁ukasza Kolendy da艂y sopocianom prowadzenie. Tr贸jka Damiana Jeszkego sprawi艂a, 偶e po 30 minutach meczu by艂o 71:66. W kolejnej cz臋艣ci spotkania kolejne akcje ko艅czyli Kolenda i Jeszke, a przewaga ros艂a do dziewi臋ciu punkt贸w. Starali si臋 na to reagowa膰 Obie Trotter oraz Cullen Neal, ale to by艂o za ma艂o na ofensywnie rozp臋dzonych gospodarzy.

W ko艅c贸wce sytuacj臋 kontrolowali Kolenda i Varanauskas, a Trefl zwyci臋偶y艂 97:93. 艁ukasz Kolenda zako艅czy艂 ten mecz z 21 punktami, 3 zbi贸rkami i 4 asystami. Obie Trotter zanotowa艂 22 punkty i 6 asyst dla go艣ci.聽Przed zespo艂em koszykarzy z Radomia trzy tygodnie przerwy ze wzgl臋du na meczu reprezentacji i turniej Final Eight Pucharu Polski.聽

Trefl Sopot - HydroTruck Radom 97:93聽(24:27, 23:22, 24:17. 26:27)

Trefl: Kolenda 21, Jeszke 18, Milovanovi膰 16, Varanauskas 16, Leo艅czyk 11, Baker 9, 艢migielski 6, Kulka 0.

HydroTruck: Trotter 22, Parze艅ski 21, Mielczarek 17, Lindbom 15, Neal 15, Sanadze 3, Wall 0, W膮troba 0.

(藕r贸d艂o: plk.pl)