Strona gwna » Siatkówka » Obronić miejsce

Obronić miejsce

2019-03-15 19:28:42


Obronić miejsce

W przedostatnim meczu rundy zasadniczej PlusLigi Cerrad Czarni Radom we własnej hali zmierzą się z Treflem Gdańsk.

 

Podopieczni Andrei Anastasiego zajmują dopiero 10. miejsce w tabeli. Szans na awans do czołowej "szóstki" nie mają od pewnego czasu. Sobotni rywal drużyny z Radomia świetnie za to dobrze radzi sobie w siatkarskiej lidze mistrzów. W środę postawił trudne warunki naszpikowanej gwiazdami ekipie Zenitu Kazań przegrywając dopiero w tie-breaku.

 

? Trefl to bardzo dobry zespół, który posiada w składzie wielu dobrych i doświadczonych zawodników. To fajny, dobrze skompletowany zespół, a miejsce w PlusLidze nie odzwierciedla ich potencjału - nie ma wątpliwości Robert Prygiel. Szkoleniowiec docenia klasę rywala, ale nie ma wątpliwości. - Celem będzie zwycięstwo nad drużyną z Gdańska. To daje nam możliwość gry w play-offach z czwartego miejsca i w bardzo dobrej sytuacji stawia naszą drużynę. Musimy być bardzo skoncentrowani - zapewnia Robert Prygiel.

 

Michał Ostrowski podkreśla, że kluczem do sukcesu może okazać się blok i zagrywka. - W wielu meczach pokazaliśmy, że te dwa elementy dobrze funkcjonują - podkreśla środkowy bloku. Siatkarz potwierdza też słowa szkoleniowca. - Chcemy obronić czwarte miejsce, co w rundzie play off pozwoli nam zachować przewagę własnego parkietu - przyznaje Michał Ostrowski.

 

Ze składu Cerrad Czarnych wypadł Maksym Żygałow, który złamał palec. Nie wiadomo, ile dokładnie potrwa rehabilitacja Rosjanina. Do składu wraca natomiast Dejan Vinčić. Rozgrywający od poniedziałku trenuje na pełnych obrotach. Początek sobotniego meczu Cerrad Czarni Radom - Trefl Gdańsk w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Narutowicza 9 o godzinie 17.30. Tradycyjnie transmisje z konfrontacji przeprowadzi Polsat Sport.
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanay klubowe

Najchtniej czytane
Piłka Nożna 31.1%
Siatkówka 29.29%
Zapasy 17.06%
Tenis Stołowy 14.78%
Sporty Walki 7.77%

ALL SPORT


Facebook