Strona główna » Siatkówka » Podbudować morale

Podbudować morale

2017-10-13 08:18:55


Podbudować morale

Cerrad Czarni Radom w piątek rozegrają kolejny plusligowy mecz. W czwartej kolejce spotkań przeciwnikiem podopiecznych trenera Roberta Prygla będą siatkarze Dafi Społem Kielce.

 

Do spotkania z kielczanami zespół Cerrad Czarnych przystępuje po niedzielnym ulegnięciu Espadonowi Szczecin. Przegrana z podopiecznymi Michała Gogola była bardzo bolesna dla radomian, ponieważ mieli oni swoje szanse w tym meczu. Zespół z hali przy ulicy Narutowicza zamierza w piątkowym spotkaniu w Hali Legionów zwiększyć swój punktowy stan posiadania w ligowej tabeli. Zarówno trener Robert Prygiel jak i kapitan zespołu Wojciech Żaliński zgodnie przyznali na przedmeczowej konferencji prasowej, że mecz z Dafi Społem będzie bardzo istotny dla drużyny – Kielce, to drużyna która w ostatnich sezonach nie stanowi o sile PlusLigi, ale jest to zespół niezwykle waleczny, który po trzech ostatnich porażkach będzie bardzo zdeterminowany, by sięgnąć w spotkaniu z nami po pierwsze zwycięstwo w sezonie.  Chcemy zrobić wszystko, aby za ostatnie spotkanie ze Szczecinem się zrehabilitować.  – mówi trener „Wojskowych”, kapitan zaś dodaje - Porażki, które nam się przydarzyły, przegrane pojedynki z niżej notowanymi rywalami z ubiegłego sezonu u nas w hali, teraz musimy sami sobie udowodnić oraz kibicom, że nie można nas skreślać. Zamierzamy to pokazywać od meczu w Kielcach.

 

Dafi Społem nie zaczęło dobrze tego sezonu póki co nie odnotowując żadnej wygranej. Mimo tego faktu, trener Robert Prygiel przestrzega przed lekceważeniem najbliższego rywala - Przygotowujemy się pod kątem taktycznym na ciężki mecz – przyznaje. Szkoleniowiec wierzy jednak w swoich podopiecznych - Za dużo już na początku tracimy punktów, a wierzę że obecny zespół stać na granie o coś więcej niż utrzymanie i miejsca od dziesiątego do dwunastego. Chcemy te punkty jak najszybciej odrabiać, dlatego każde zwycięstwo na wyjeździe będzie dla nas bardzo cenne – mówi radomski opiekun drużyny.

 

Potyczki z rywalami z Kielc to zawsze jest swego rodzaju „święta wojna” ze względu na historię obu miast i ich wzajemne relacje. - W ubiegłym sezonie uświadamiałem Dustina Wattena oraz Davida Smitha dlaczego mecze z drużyną z Kielc mają dodatkowy smaczek. Jutro na pewno będzie rozmowa z chłopakami z zespołu, ale przede wszystkim skupimy się na standardowych formach motywacji, czy mobilizacji. – mówi kapitan zespołu Wojciech Żaliński.

 

W meczu w Kielcach najprawdopodobniej nie zobaczymy kontuzjowanego Dejana Vincicia. Słoweński rozgrywający ostatnio boryka się z kontuzją zerwania mięśnia, jednak wicemistrz Europy z 2015 roku dochodzi powoli do siebie i niebawem dołączy do składu drużyny z Radomia.

 

Za Cerrad Czarnymi stoi historia spotkań w Kielcach. Cztery ostatnie wizyty w Hali Legionów kończyły się wygranymi radomskich siatkarzy. Dwukrotnie odnosili zwycięstwa 3:1 oraz dwukrotnie nie oddawali seta swoim przeciwnikom.

 

Czy podopiecznym trenera Prygla uda się wygrać także i teraz? Odpowiedź poznamy od godziny 18, kiedy to oba zespoły wyjdą na parkiet by rywalizować o ligowe punkty. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi Polsat Sport oraz klubowe internetowe RadioWKS. Początek transmisji w RadioWKS o 17.55.

 

fot. wksczarni.pl
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.34%
Siatkówka 26.21%
Koszykówka 16.5%
Zapasy 15.6%
Tenis Stołowy 13.36%

ALL SPORT


Facebook