Strona główna » Siatkówka » Trzy punkty dodane

Trzy punkty dodane

2018-01-12 21:05:12

Podopieczni trenera Roberta Prygla zagrali konsekwentnie w końcówkach i pokonali MKS Będzin nie tracąc przy tym seta.

Gospodarze rozpoczęli mecz mało przekonywująco.  Rywal objął prowadzenie 13:9. Sygnał do odrabiania strat dał Dmytro Teryomenko. Środkowy bloku popisał się serią zagrywek. Był to przełomowy moment tej partii. Radomianie przejęli inicjatywę inicjatywę. Po skutecznym bloku gospodarze prowadzili 21:18. Nie dali sobie już jej wyrwać. W odsłonie otwarcia ciężar przyjęcia dźwigał Wojciech Żaliński, który odbierał zagrywkę rywali aż 14-krotnie z dużym procentem efektywności (71% pozytywnego).

Po autowej zagrywce Norberta Hubera w drugim secie MKS wygrywał 9:7, a później 16:12. Podobnie jak w pierwszej partii i tym razem dużą rolę odegrała zagrywka. Tym razem w roli głównej wystąpił Wojciech Żaliński. To z jego podaniem nie radzili sobie przyjezdni, a po kolejnym z asów serwisowych było 21:19. Końcówka przyniosła wiele emocji, ale ostatecznie obronną ręką wyszli z niej miejscowi.

Cerrad Czarni lepiej rozpoczęli trzeciego seta. Szybko objęli nieznaczne prowadzenie, które po skutecznym ataku kapitana drużyny powiększyli do czterech "oczek" (11:7). Przyjezdni walczyli, aby przedłużyć to spotkanie. Po bloku na Jakubie Ziobrowskim i asie serwisowym Bartłomieja Grzechnika doprowadzili do remisu (15:15). Kilka chwil później po dwóch punktowych zagrywkach Rafała Faryny objęli nawet prowadzenie 18:17. Ten stan jednak nie trwał zbyt długo. Po świetnej kiwce Dejana Vincicia było 21:20, a chwilę później po ataku Wojciecha Żalińskiego z przechodzącej 23:20.

Drużyna z Radomia odniosła w pełni zasłużone zwycięstwo, a najlepszym graczem widowiska uznano Wojciecha Żalińskiego.

Cerrad Czarni Radom – MKS Będzin 3:0 (25:20, 25:22, 25:21)

Cerrad Czarni: Teryomenko, Vincić, Żaliński, Ziobrowski, Huber, Kwasowski, Watten (libero) oraz Wasilewski (libero)

MKS: Klobucar, Kowalski, Seif, Grzechnik, Peszko, Araujo, Potera (libero) oraz Kozub, Faryna, jordanow i Gregorowicz (libero)

(fot: plusliga.pl)