
Zieloni znają rywala
2018-08-10 14:01:41
W 1/32 Pucharu Polski piłkarze Radomiaka zagrają z Polonią Środa Wielkopolska. Trzecioligowiec będzie gospodarzem tego spotkania.
Rywal Radomiaka to zdobywca Pucharu Polski na szczeblu Wielkopolskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Piłkarze reprezentujący 22-tysięczne miasto obronili tytuł z poprzedniego roku. - W całej 99-letniej historii Polonii tylko dwa razy udało awansować do rozgrywek centralnych. Było to w roku 2000 - wspomina klubowy serwis rywala Radomiaka. - Wtedy to średzianie zdobyli okręgowy puchar i bezpośrednio zakwalifikowali się do dalszych gier. Niestety poloniści już w pierwszym spotkaniu przegrali po rzutach karnych z Polonią Leszno i zakończyli swoją przygodę. W kolejnej rundzie czekała drugoligowa Polonia Bytom, która z Polonią Leszno nie musiała grać, bowiem ta się wycofała. Kolejny raz poloniści w rozgrywkach centralnych zagrali w sezonie 2016/17. Wtedy do Wielkopolski przyjechał ROW Rybnik, z którym zespół przegrał 1:2. Polonia to trzecioligowiec, który w poprzednim sezonie w grupie drugiej zajął szóste miejsce.
W pierwszej rundzie Pucharu Polski. rozlosowanych zostało dokładnie 64 drużyn. Byli to: czterej zwycięzcy rundy wstępnej, 16 zwycięzców Pucharu Polski na szczeblu regionalnym, 16 zespołów Ekstraklasy z sezonu 2017/18, 18 zespołów I ligi z sezonu 2017/18 oraz 10 zespołów II ligi z sezonu 2017/18.
Losowania każdej rundy będą się odbywały osobno, a nie jak w poprzednich latach pary były zestawiane na zasadzie tzw. "drabinki". Innymi nowinkami związanymi z nową edycją Pucharu Polski jest również to, że drużyny są zobowiązane do wystawiania w czasie trwania całego meczu co najmniej jednego młodzieżowca, ale za to w trakcie ewentualnej dogrywki będą mogły dokonać czwartej zmiany. Wedle regulaminu zawodnikiem o statusie młodzieżowca jest zawodnik posiadający obywatelstwo polskie lub szkolony w klubie zrzeszonym w PZPN, który w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie sezonu rozgrywkowego kończy 21 rok życia oraz zawodnik młodszy.
Nie jest to jedyna nowość. Zrezygnowano ponadto z meczów rewanżowych na każdym z etapów rozgrywek. Mecze I rundy (1/32 finału) będą rozgrywane 25, 26 i 27 września, a także 2, 3 i 4 października. Finał Pucharu Polski odbędzie się 2 maja 2019 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie. Trofeum broni Legia Warszawa.
Zestaw par 1/32 finału Pucharu Polski
ŁKS Łódź - Lech Poznań
Chojniczanka Chojnice - Legia Warszawa
Lechia Dzierżoniów - Jagiellonia Białystok
Unia Hrubieszów - Górnik Zabrze
Victoria Sulejówek - Raków Częstochowa
Ruch Chorzów - Odra Opole
Olimpia Elbląg - Śląsk Wrocław
Pogoń Siedlce - Stal Mielec
Polonia Głubczyce - Chrobry Głogów
GKS Drwinia - Wisła Puławy
Polonia Środa Wielkopolska - Radomiak Radom
Tur Bielsk Podlaski - Bruk-Bet Termalica Nieciecza
GKS Jastrzębie - Piast Gliwice
MKS Kluczbork - Podbeskidzie Bielsko-Biała
ROW Rybnik - Cracovia Kraków
GKS Katowice - Pogoń Szczecin
KS Paradyż - Puszcza Niepołomice
KP Starogard Gdański - Górnik Łęczna
Olimpia Grudziądz - Zagłębie Sosnowiec
Falubaz Zielona Góra - Wigry Suwałki
Resovia Rzeszów - Warta Poznań
Sandecja Nowy Sącz - Miedź Legnica
Bałtyk Koszalin - Rozwój Katowice
Huragan Morąg - Zagłębie Lubin
Legionovia Legionowo - GKS Tychy
Wisła Sandomierz - Korona Kielce
Wisła Kraków - Lechia Gdańsk
Siarka Tarnobrzeg - Wisła Płock
Śląsk Świętochłowice - Arka Gdynia
GKS Bełchatów - Garbarnia Kraków
Gryf Wejherowo - Stomil Olsztyn
Elana Toruń - Bytovia Bytów

